Aleksander Jagiełło wypożyczony do Chojniczanki

15.01.2020 (aktualizacja 21.01.2020)r.

Kolejnym zawodnikiem, który wzmocni Chojniczankę w rundzie wiosennej jest Aleksander Jagiełło. 24-latek został wypożyczony z Piasta Gliwice do końca bieżącego sezonu. W żółto-biało-czerwonych barwach zagra z numerem 13.

Aleksander Jagiełło to aktualny Mistrz Polski z Piastem Gliwice. Jego nominalną pozycją jest lewa strona pomocy, ale może zagrać również na prawej stronie. Nowy gracz „Chluby Grodu Tura” to wychowanek Legii Warszawa. W sezonie 2012/13 był w szerokiej kadrze Legii, która zdobyła wtedy mistrzostwo oraz Puchar Polski. W rundzie jesiennej sezonu 2013/14 był zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie rozegrał 18 spotkań na poziomie Ekstraklasy i zdobył w nich 2 bramki. Wiosną przeniósł się do Lechii Gdańsk dla której zagrał w 3 meczach Ekstraklasy. Później grał także w Arce Gdynia, Dolcanie Ząbki i Zniczu Pruszków. Na poziomie I ligi rozegrał 62 spotkania w których zdobył 10 bramek. Od sezonu 2017/18 był zawodnikiem Piasta Gliwice dla którego zagrał w 27 meczach Ekstraklasy, 4 spotkaniach Pucharu Polski i 1 meczu eliminacji do Ligi Europy. 24-latek ma na swoim koncie również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Aleksander był naszym celem numer jeden jeżeli chodzi o skrzydłowych. Stąd też bardzo się cieszymy, że udało się tego zawodnika przekonać do przyjścia do Chojniczanki. Bez wątpienia będzie to wzmocnienie w kontekście ciężkiej walki jaka czeka nas wiosną – komentuje transfer dyrektor sportowy Chojniczanki, Dawid Frąckowiak.

Olek, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA