Maciej Spychała wypożyczony do Chojniczanki

15.01.2020 (aktualizacja 21.01.2020)r.

Już oficjalnie możemy zakomunikować, że Maciej Spychała został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 21-latek został wypożyczony do naszego klubu z Wisły Płock na pół roku z opcją transferu definitywnego. W barwach „Chluby Grodu Tura” zagra z numerem 8.

Maciej Spychała to nominalny defensywny pomocnik. Urodzony 28 stycznia 1998 roku zawodnik swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Warcie Sieraków skąd przeniósł się do Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. W sezonach 2015/16 i 2016/17 grał w zespole rezerw Lecha, a w sezonie 2017/18 przebywał na wypożyczeniu w Zagłębiu II Lubin. W 2018 roku trafił do GKS-u Jastrzębie gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem na poziomie I ligi i już po pół roku gry podpisał kontrakt z ekstraklasową Wisłą Płock, która od razu wypożyczyła Macieja do Jastrzębia do końca rundy wiosennej. Łącznie na poziomie Fortuna 1 Ligi rozegrał 25 meczów. Latem wrócił już do Płocka, ale w rozgrywkach PKO Ekstraklasy nie zdołał zadebiutować.

Maciej wpisuje się idealnie w naszą filozofię transferową, którą sobie obraliśmy. To młody, ambitny zawodnik, pasujący do profilu pracy trenera Smółki. Znamy tego zawodnika między innymi z bardzo dobrych występów w GKS-iem Jastrzębie i mocno liczymy na niego w rundzie wiosennej – mówi dyrektor sportowy Chojniczanki, Dawid Frąckowiak.

Maciej, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA