W czwartek pierwszy sparing Chojniczanki

15.01.2020r.

W czwartek 16 stycznia piłkarze Chojniczanki rozegrają pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej 2020 w Fortuna 1 Lidze. Przeciwnikiem będzie Lechia Gdańsk. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku. Decyzją gospodarza zawodów, spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Dla Lechii to również będzie pierwszy mecz sparingowy w 2020 roku. Podopieczni trenera Piotra Stokowca po rundzie jesiennej zajmują 7 pozycję w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

Sparingi pomiędzy Lechią a Chojniczanką w okresach przygotowawczych to w ostatnich latach już tradycja. W ostatnim z nich, rozgrywanym pół roku temu padł remis 1:1. Bramkę dla Chojniczanki zdobył wtedy Tomasz Mikołajczak.

W kadrze Lechii znajduje się dwóch zawodników mających w swoim piłkarskim CV występy w Chojniczance. Są to Karol Fila (w Chojniczance w sezonie 2017/18) i Rafał Kobryń (w Chojniczance w sezonie 2018/19).
Z Lechii do Chojniczanki wypożyczony jest Mateusz Żukowski. W środę na Mickiewicza 12 trafił zawodnik „Biało-Zielonych” z rundy jesiennej sezonu 2013/14, Aleksander Jagiełło, a Oskar Paprzycki w latach 2015-2016 grał w drużynie juniorów i rezerw Lechii.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA
fot. archiwalne – Piotr Matusewicz / PressFocus