Kursy na mecze pierwszej ligi

17.01.2020r.

Wznowienie rozgrywek Fortuna I ligi zaplanowano na przełom lutego i marca – oznacza to, że kibice Chojniczanki muszą jeszcze nieco poczekać na powrót piłkarskich emocji. Czas ten można jednak poświęcić na zapoznanie się z ofertą legalnych bukmacherów na mecze I ligi – jak się okazuje, jest ona naprawdę bogata!

Zakłady na mecze I ligi, w której występuje nasza drużyna, mają w swojej ofercie wszyscy legalni bukmacherzy w naszym kraju. Nie może to dziwić – spotkania I ligi są pokazywane na antenach telewizyjnych, gromadzą liczne grupy kibiców na stadionach, a dodatkowo – jeden z największych legalnych operatorów zakładów wzajemnych w Polsce – firma Fortuna – jest tytularnym sponsorem rozgrywek.

Z powodu zimowej przerwy w ligowych zmaganiach (pierwsze mecze rundy wiosennej zaplanowano na przełom lutego i marca) obecnie w ofercie bukmacherów nie ma zakładów na poszczególne spotkania. Trzeba na to jeszcze trochę poczekać. „Niektórzy bukmacherzy – tacy jak wspomniana wcześniej Fortuna, ale także STS, eToto czy forBET – cały czas jednak umożliwiają kibicom typowanie zakładów długoterminowych, dotyczących tego, która drużyna awansuje z I ligi do ekstraklasy lub znajdzie się w czołowej dwójce” – powiedział nam redaktor Wojciech Borecki z serwisu Legalsport.pl

I tak np. zdaniem analityków STS-u największym faworytem do awansu do ekstraklasy jest w tym sezonie Stal Mielec (kurs 1,40) przed Wartą Poznań oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała (kurs 2,25). Co ciekawe, dużo wyższe kursy w takim samym zakładzie oferuje kibicom firma eToto. Tu również największe szanse na awans daje się Stali, ale z kursem 3,20 przed Wartą (4,00) oraz Podbeskidziem (5,00).

Rodzaje kursów na mecze I ligi u legalnych bukmacherów

W sezonie kibice Fortuna I ligi mogą oczywiście typować zakłady typowo meczowe – zarówno przedmeczowe, jak i live (na żywo). Jak już wcześniej wspomniano, mają je w swojej ofercie wszyscy legalni polscy bukmacherzy internetowi, w tym STS, LVBET, Milenium, Betclic, Betfan czy TotalBet (ujęci w rankingu TOP bukmacherów).

Najczęściej spotykanym rodzajem zakładów jest zakład 1×2, a więc typowanie końcowego wyniku spotkania, gdzie 1 to zwycięstwo gospodarzy, x – remis, a 2 – zwycięstwo gości. W przypadku najbardziej atrakcyjnych meczów I ligi niektórzy bukmacherzy przygotowują także inne rodzaje zakładów, takie jak podwójna szansa (1x, x2), czyli zakład na wygraną danej drużyny z zabezpieczeniem w postaci remisu, DNB (draw no bet, zakład bez remisu), a więc zakład, który w przypadku remisu jest rozliczany jako zwrot, czy dokładny wynik – zakład polegający na wytypowaniu dokładnego rezultatu, którym zakończy się spotkanie.

Kibice Chojniczanki, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi powinni pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Wielu legalnych bukmacherów – np. PZBUK, Totolotek czy eWinner – oferuje graczom rozmaite bonusy powitalne, zakłady bez ryzyka, promocje i oferty specjalne, dzięki którym typowanie wyników, również meczów I ligi, jest bardziej atrakcyjne.

O zasadach tych promocji informuje specjalistyczny portal LegalSport.pl, zajmujący się analizą rynku legalnych zakładów bukmacherskich w naszym kraju i sponsorowany przez najbardziej renomowane firmy (STS, Betclic, Fortuna).

I tak np. bonus na start to dodatkowe pieniądze przeznaczone dla gracza, który właśnie założył konto u legalnego operatora, zakład bez ryzyka oznacza, że bukmacher zwróci stawkę zakładu, jeśli okaże się on nietrafiony, a promocja Happy Hour pozwala w określonych godzinach typować wyniki meczów z atrakcyjnym, podwyższonym przez bukmachera kursem.

W czasie pozostałym do wznowienia rozgrywek I ligi można zapoznać się z dokładną ofertą bukmacherów – kto wie, może runda wiosenna przyniesie fanom naszej Chojniczanki spektakularne wygrane!