Łukasz Zejdler w Chojniczance

11.02.2020 (aktualizacja 14.02.2020)r.

Środkowy pomocnik Łukasz Zejdler został nowym zawodnikiem naszego klubu. 27-latek związał się z Chojniczanką kontraktem do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia o rok. W naszych barwach zagra z numerem 22.

Łukasz Zejdler urodził się 22 marca 1992 roku w Raciborzu. W tamtejszej Unii stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. W wieku 18-lat przeniósł się do Baniku Ostrawa dla którego zagrał w 10 meczach najwyższej ligi w Czechach i zdobył 1 bramkę. Od sezonu 2012/13 reprezentował barwy Cracovii z którą jako podstawowy zawodnik najpierw awansował do Ekstraklasy, a później rozegrał na tym poziomie 32 mecze. Po Cracovii grał jeszcze w klubach z zaplecza ekstraklasy – GKS-ie Katowice i Chrobrym Głogów. Łącznie na poziomie Fortuna 1 Ligi rozegrał 113 spotkań w których zdobył 9 bramek. Rundę jesienną spędził w drugoligowym Widzewie Łódź gdzie zagrał w 4 meczach. Zejdler to także były młodzieżowy reprezentant Polski.

Łukasz to zawodnik, który wpisuje się w naszą politykę zimowych transferów. To gracz, który przez długi czas był zawodnikiem wiodącym w swoich drużynach, a teraz chce się odbudować po nieudanej jesieni w Widzewie, skąd dobrze zna go trener Smółka – mówi dyrektor sportowy Chojniczanki, Dawid Frąckowiak.

Łukasz, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA