Jakub Banach nowym bramkarzem Chojniczanki

13.02.2020r.

16-letni bramkarz Jakub Banach został nowym zawodnikiem Chojniczanki. Młody golkiper został pozyskany przez nasz klub z 4-ligowej Gedanii Gdańsk i podpisał 3-letni kontrakt. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 12.

Jakub Banach przez ponad trzy sezony był zawodnikiem Gedanii Gdańsk gdzie ostatnio regularnie występował na boiskach 4 Ligi pomorskiej. Wcześniej trenował w juniorskim zespole Czarnych Pruszcz Gdański, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole Sparty Gdańsk.

Jakub Banach był zawodnikiem zarekomendowanym przez grupę (Futbol Kolektyw), która prowadzi dla Chojniczanki procesy skautingowe. Współpraca ta jest oparta o jasno sprecyzowane wymagania klubu oraz o profesjonalne obserwacje skautów tej grupy. Zaowocowała ona obserwacją w sumie 36 zawodników w rundzie jesiennej i ostatecznie wyselekcjonowanymi i zarekomendowanymi 6 zawodnikami. Decyzją klubu na testy został zaproszony m.in. Jakub Banach – mówi założyciel platformy scoutingowej Futbol Kolektyw, Mateusz Chomiczewski.

Kuba, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA