Mateusz Kuzimski dla Weszło: Głód piłki jest bardzo duży

18.05.2020r.

W serwisie Weszło ukazał się duży wywiad z naszym najskuteczniejszym zawodnikiem w tym sezonie czyli Mateuszem Kuzimskim. Poniżej zamieszczamy fragment rozmowy.

W Chojniczance na razie idzie ci dobrze. Wpadło ci jedenaście bramek, w 2020 rok też wszedłeś koncertowo, ale no znów, zewnętrzna natura przeszkadza rozwinąć skrzydła.

Czuję niedosyt. Spadło to na nas wszystkich. Na skalę światową. Przypadek losowy. Czułem się zawiedziony, bo wszedłem dosyć dobrze w rundę, strzeliłem dwie bramki, licząc, że jeszcze trochę postrzelam. Byłem naładowany, byliśmy w dobrej dyspozycji – po porażce z Miedzią liczyliśmy, że w Niepołomicach wygramy, że jedziemy po trzy punkty, ale niestety, nawet nie doszło do wyjścia na boisko. Wycofano nas z drogi. Byliśmy już praktycznie na miejscu. Nie mieliśmy wpływu na to, co się stanie.

Zanim liga wróci, teraz najważniejsze są wyniki testów.

Pierwsze testy już były. Kolejne mamy mieć przed samą kolejką.

Była ulga po wyniku negatywnym?

Nie przejmowałem się. Nie bałem się. Dobrze się zabezpieczałem, więc liczyłem, że nie będę chory.

Ale głód piłki na pewno jest.

Głód piłki jest bardzo duży. To oczywiste. Mam nadzieję, że liga wystartuje. Gramy o utrzymanie. Zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli. To niekomfortowa pozycja startowa. Będzie trudno, ale nadzieja nie umiera nigdy.

PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ TUTAJ