Artur Golański dołączy do Chojniczanki

29.07.2020 (aktualizacja 03.08.2020)r.

Transfer nr 2 do Chojniczanki przed rozpoczęciem sezonu 2020/21 to Artur Golański z GKS-u Bełchatów. 28-letni środkowy pomocnik związał się z naszym klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Golański w sezonie 2019/20 rozegrał 22 mecze w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w których zdobył 2 bramki.

Artur to kolejny zawodnik, który ma zastąpić tych, którzy od nas odchodzą. Obserwowaliśmy go od jakiegoś czasu i wpasowuje się on w filozofię budowania nowego zespołu Chojniczanki. Liczymy bardzo na doświadczenie Artura zebrane na boiskach pierwszoligowych – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Urodzony 22 kwietnia 1992 w Łasku zawodnik zaczynał grę w piłkę w klubach MULKS Łask i Włókniarzu Pabianice. Następnie trafił do juniorów ŁKS-u Łódź. Jako 18-latek debiutował w pierwszej drużynie ŁKS-u w rozgrywkach 1 Ligi i awansował z klubem do Ekstraklasy. Na najwyższym poziomie rozgrywek w naszym kraju zagrał w jednym spotkaniu.

W barwach klubu z Łodzi grał jeszcze w sezonie 2012/13 na zapleczu Ekstraklasy. W sezonie 2013/14 trafił do drugoligowego Pelikana Łowicz, a po sezonie wrócił do ŁKS-u z którym przez trzy sezony grał w rozgrywkach 3 Ligi i w ostatnim sezonie wywalczył awans do 2 Ligi. Bardzo dobry w statystyki był zwłaszcza sezon 2015/16 w którym w 29 meczach zdobył 11 bramek. W sezonie 2017/18 trafił do trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Bilans Artura Golańskiego przez półtora roku gry w Lechii to 48 spotkań i 9 bramek. Zimą 2019 roku trafił do GKS-u Bełchatów i na koniec rundy mógł już z drużyną świętować awans do 1 Ligi.

Artur, witamy w Chojniczance!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA
fot. Łukasz Sobala / PressFocus