Janusz Surdykowski na dłużej w Chojniczance

31.07.2020 (aktualizacja 03.08.2020)r.

Janusz Surdykowski przedłużył kontrakt z Chojniczanką. 34-letni napastnik parafował umowę do 30 czerwca 2021 roku.

Surdykowski przez dwa sezony gry w Chojniczance rozegrał 43 mecze w których zdobył 9 bramek.

Janusz Surdykowski reprezentuje barwy Chojniczanki od lipca 2018 roku. Wcześniej grał m.in w Bytovii Bytów, Arce Gdynia, Górniku Łęczna, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Amice Wronki czy Polonii Warszawa. Surdykowski to jeden z najskuteczniejszych zawodników zaplecza Ekstraklasy w XXI wieku. W 238 meczach zdobył 72 gole.

Zdaje sobie sprawę, że przedłużenie kontraktu z Januszem jest dla niektórych zaskoczeniem. Zdecydowaliśmy się na taki krok gdyż uważamy Janka za bardzo wartościową postać drużyny. Dobrze przygotowany pod względem fizycznym Janusz pokazał się wiosną z dobrej strony, zdobył kilka ważnych bramek i liczymy, że w nowym sezonie będzie się prezentował równie korzystnie – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA