Rezerwy: Chojniczanka II – Jaguar Gdańsk 1:2 (1:0)

01.08.2020r.

Rezerwy Chojniczanki przegrały na inaugurację sezonu w IV lidze z Jaguarem Gdańsk 1:2.

Przed samym spotkaniem odbyło się wręczenie gratulacji od Urzędu Miejskiego w Chojnicach za awans do IV ligi. Podziękowania przekazał zastępca burmistrza Adam Kopczyński.

Podopieczni trenera Tomasza Pozorskiego mogli bardzo szybko wyjść na prowadzenie. Już w pierwszych minutach w poprzeczkę trafił Marcin Trojanowski. Do przerwy żółto-biało-czerwoni prowadzili 1:0 po bramce Karola Szopińskiego. Warto tutaj podkreślić także asystę Stanisława Wędzelewskiego, który zagrał precyzyjną piłkę w pole karne prosto na głowę Karola.

Druga połowa toczyła się bardziej pod kontrolą drużyny rezerw, ale niewykorzystane sytuacje niestety lubią się mścić. Jaguar wyrównał po kontrataku choć chwilę wcześniej dwie dobre sytuacje wypracowali gospodarze. Druga bramka padła po rzucie karnym gdzie sędzia dopatrzył się zagrania ręką u naszego zawodnika. Od tego momentu już częściej do głosu dochodzili goście. Jednak w ostatnich minutach rezerwy mogły wyrównać wynik. Dośrodkowaniem „na nos” popisał się Szopiński, który zagrał do Marcina Trojanowskiego, a ten przeniósł piłkę minimalnie nad bramką.

IV liga RWS Investment Group: Chojniczanka II – Jaguar Gdańsk 1:2 (1:0)
1:0 – Karol Szopiński (28′)
1:1 – Paweł Rzepnikowski (67′)
1:2 – Adam Prusaczyk (78′ – z rzutu karnego)

Chojniczanka II zagrała w składzie: Jakub Banach – Karol Szopiński, Bartosz Ważyński, Jakub Gąsiorowski, Mateusz Kołtonowski, Marcin Trojanowski, Stanisław Wędzelewski, Mateusz Tomaszewski, Tim Schopinski, Szymon Galikowski, Oskar Frygier
W drugiej połowie zagrali także: Mateusz Remiszka i Czesław Raburski.

Następny mecz został zaplanowany na niedzielę 9 sierpnia. Przeciwnikiem Chojniczanki II będzie Sokół Zblewo. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim Kolejarz 1926 przy ulicy Lichnowskiej o godzinie 11:00.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA