Mecz Chojniczanka – Znicz Pruszków w liczbach

14.09.2020r.

Statystyczne podsumowanie meczu 3. kolejki 2 Ligi: Chojniczanka – Znicz Pruszków.

Chojniczanka pokonała Znicza Pruszków 2:0 i było to zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Co potwierdzą także statystyki, ta wygrana mogła być jeszcze wyższa.

Podopieczni trenera Adama Noconia oddali w ostatnią sobotę aż 22 strzały na bramkę rywala. Najwięcej strzałów w naszym zespole oddał Szymon Skrzypczak (4). Dużo mniejsza różnica jest natomiast przy strzałach celnych. Chojniczanka oddała 6 celnych uderzeń przy 4 celnych strzałach Znicza. 3 razy celnie uderzał i Szymon Skrzypczak i Dariusz Zjawiński. Współczynnik goli oczekiwanych to w przypadku Chojniczanki 3, a Znicza 1,16. Po 4 okazje do zdobycia bramki miał Szymon Skrzypczak i Tomasz Mikołajczak. Współczynnik xG u Szymona Skrzypczaka wynosił 0,99.

Lepsze posiadanie piłki było również po stronie Chojniczanki (54%). Żółto-biało-czerwoni wymienili 469 podań z czego 84% było celnych. 58 podań zanotował Marcin Grolik i był to najwyższy wynik w tym meczu. Środkowy defensor wykazał się tutaj aż 93% celnością. Biorąc pod uwagę statystykę podań warto wyróżnić również skrzydłowego Chojniczanki Sergiya Napolova, który zaliczył 5 kluczowych podań.

W pojedynkach minimalnie skuteczniejsi byli także gospodarze. Łącznie stoczono 113 pojedynków (aż 71 mniej niż tydzień temu w meczu z Olimpią), z czego Chojniczanka wygrała 51%. Tutaj najlepszą statystyką mogą pochwalić się Tomasz Mikołajczak i Robert Ziętarski (po 20 pojedynków). Natomiast w wygranych pojedynkach najwyższa skuteczność jest po stronie Roberta Ziętarskiego i Mateusza Klichowicza, którzy wygrali po 9 pojedynków. W powietrzu 53% pojedynków wygrała Chojniczanka. Tutaj w naszym zespole królował Tomasz Mikołajczak wygrywając 6 pojedynków w powietrzu.

Chojniczanka w meczu ze Zniczem Pruszków pokonała dystans 122,3 km. Najwięcej kilometrów przebiegł Sergiy Napolov (11,7 km). Największą prędkość biegu spośród żółto-biało-czerwonych w meczu z Olimpią Grudziądz osiągnął Jan Mudra (najwyższa prędkość: 35 km/h). Warto zaznaczyć, że Mudra pokonał także najwięcej metrów w sprincie (446 metrów). Największą liczbę samych sprintów wykonał Mateusz Klichowicz (9). Najwyższy wskaźnik wykonanej pracy fizycznej również należał do Klichowicza.

Najwyższy InStat Index w meczu Chojniczanka – Znicz Pruszków miał Jan Mudra (291). Dalej są Krystian Wachowiak (287) i Sergiy Napolov (275).

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA