Podsumowanie roku 2020 na zdjęciach

31.12.2020 (aktualizacja 07.01.2021)r.

Zapraszamy na podsumowanie 2020 roku na fotografiach.

STYCZEŃ

Osiem bramek padło w noworocznym meczu sympatyków Chojniczanki, który rozegrany został na boisku Modrak. Autorem pierwszego trafienia w 2020 roku był Sebastian Kartuszyński. Tym razem po raz pierwszy od wielu lat, tradycyjny mecz noworoczny nie zostanie rozegrany. Powodem są obowiązujące od 28 grudnia obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

Piłkarze Chojniczanki wracają do treningów. Cel jest jasny. Utrzymanie zespołu w 1 Lidze.

Po prawie sześciu latach w Chojniczance, Paweł Zawistowski zakończył swoją grę dla „Chluby Grodu Tura”. „Zawias” przez te lata był fundamentalną postacią w naszym klubie. Zagrał w 159 meczach i zdobył 26 bramek.

LUTY

V Gala Klubu Biznesu Chojniczanki i kolejny rekord frekwencji (blisko 300 osób)

Podczas Gali Klubu Biznesu Chojniczanki prezentujemy nowy strój meczowy, który będzie głównym kompletem na 2020 rok. To wyjątkowy zestaw dedykowany specjalnie na 90-lecie Chojniczanki i przygotowany przez naszego partnera technicznego firmę adidas. Tradycyjnie prezentacja koszulek wywołała spore zainteresowanie w sieci.

Idealny powrót na pierwszoligowe boiska po zimowej przerwie. Chojniczanka dość niespodziewanie pokonuje bardzo mocną Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1 po bramkach Mateusza Kuzimskiego i Marcina Rajcha.

MARZEC

Chojniczanka jedzie na kolejny wyjazd. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki zmierzyli się z Miedzią Legnica. Chojniczanka zagrała w otwarte karty prowadząc bardzo wyrównany bój. Ofensywne usposobienie niestety zemściło się w końcówce i z wyniku 2:2 do 72 minuty zrobiło się 5:2 dla Miedzi. Jak się później okazało – to będzie ostatni mecz przed trzymiesięczną przerwą. Wszystkie rozgrywki w Polsce storpedowała pandemia koronawirusa.

W marcu rozpoczęła się jedna z największych inwestycji na stadionie w ostatnich latach – instalacja systemu podgrzewania murawy.

KWIECIEŃ

W kwietniu niewiele się dzieje. Trwa lockdown i wszyscy jesteśmy pozamykani w domach. Piłkarze trenują indywidualnie.

Świat piłki się zatrzymał, ale inwestycja na stadionie posuwała się do przodu.

MAJ

Nowa rzeczywistość w piłce czyli badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Grupa izolacyjna czyli piłkarze pierwszej drużyny, sztab szkoleniowy, członkowie zarządu oraz pracownicy klubu zaczynają przechodzić regularne testy.

Po dwóch miesiącach treningów domowych możemy wrócić na boiska. Najpierw w małych grupach 6-osobowych, później już praktycznie całą drużyną.

Kolejny miesiąc prac na stadionie. Wszystko wskazuje na to, że Chojniczanka zdąży jeszcze w trakcie sezonu wrócić na swój stadion.

CZERWIEC

Wreszcie! Po prawie trzech miesiącach wracają rozgrywki Fortuna 1 Ligi. Chojniczanka na pierwszy wyjazd po „pandemicznej przerwie” udaje się do Niepołomic. Żółto-biało-czerwoni już raz w 2020 roku jechali do Niepołomic – jeszcze w marcu tuż przed wejściem pierwszych obostrzeń po wykryciu pierwszych przypadków COVID-19 w Polsce. Wtedy w dniu meczu drużyna została cofnięta z hotelu do Chojnic.

Falstart w Niepołomicach. Chojniczanka w kiepskim stylu przegrywa 1:0.

Ostatnie etapy prac przy instalacji systemu podgrzewania murawy.
Rurki grzewcze rozłożone już po całej powierzchni.

Dla odmiany po blamażu w Niepołomicach Chojniczanka w bardzo dobrym stylu pokonuje GKS Tychy 2:1. Odżywa nadzieja na utrzymanie.

Przy Mickiewicza 12 robi się już zielono.

Za Chojniczanką seria trzech spotkań bez zwycięstwa. Żółto-biało-czerwoni w ostatnim meczu czerwca udali się do Jastrzębia-Zdroju. Tam pokonują GKS 3:1. W trakcie spotkania doszło do niecodziennej sytuacji. Mecz został przerwany z powodu intensywnych opadów gradu.

Awans rezerw Chojniczanki do rozgrywek pomorskiej IV ligi.

LIPIEC

Trwają ostatnie przygotowania do pierwszego domowego meczu od siedmiu miesięcy.

Wracamy na Mickiewicza 12 i od razu wygrywamy z Sandecją Nowy Sącz 2:1. Wciąż trwa walka o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy.

Natomiast następny mecz kończy się porażką i praktycznie już żegnamy się z rozgrywkami 1 Ligi.

Chojniczanka żegna się z 1 Ligą, a Stal Mielec świętuje awans do Ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu żółto-biało-czerwoni „goszczą” na fecie rywali do Ekstraklasy. Wcześniej była to Miedź Legnica i ŁKS Łódź.

SIERPIEŃ

Zmiany, zmiany, zmiany. Adam Nocoń nowym trenerem Chojniczanki. Zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Smółkę. Żółto-biało-czerwoni rozpoczynają przygotowania do rozgrywek w 2 Lidze.

W 2020 roku klub opuszcza kolejny zawodnik, który zapisał się w historii Chojniczanki. Przemysław Pietruszka przy Mickiewicza 12 spędził sześć sezonów. Rozegrał 142 mecze w których zdobył 3 bramki.

Nowy sezon rozpoczynamy od pozytywnego akcentu. Chojniczanka wygrywa z Olimpią Elbląg 1:0 w Pucharze Polski.

W lidze zaczynamy z „wysokiego C”. Chojniczanka wygrywa z Pogonią Siedlce 4:2.

WRZESIEŃ

Pierwszy wyjazd w nowym sezonie i również zgarniamy komplet punktów. Chojniczanka pewnie pokonuje Olimpię Grudziądz 3:1. Po raz pierwszy mecz naszego klubu jest transmitowany w otwartej telewizji. Spotkanie można obejrzeć na antenie TVP Sport.

Chojniczanka wygrywa trzeci ligowy mecz z rzędu i przoduje w ligowej tabeli.

Na wyjazd do Elbląga piłkarze Chojniczanki udają się już nowym klubowym autokarem.

Chojniczanka zaczyna budować twierdzę Chojnice i przy Mickiewicza 12 karci kolejnych rywali.

Pod sam koniec miesiąca żółto-biało-czerwoni odnoszą pierwszą porażkę w sezonie. Przegrywamy w Częstochowie 1:0.

PAŹDZIERNIK

Nowy miesiąc zaczynamy od zwycięstwa z Garbarnią Kraków 3:1.

Natomiast tydzień później jedziemy do Wrocława na mecz z rezerwami Śląska i przegrywamy kolejny mecz wyjazdowy. Niepokojący sygnał.

Mecz z KKS-em Kalisz ostatnim meczem z udziałem kibiców w 2020 roku. Dzięki temu, że kilka dni wcześniej termin meczu został przełożony z soboty na piątek, Chojniczanka jest jedynym klubem w 2 Lidze, który w 9. kolejce mógł jeszcze rozegrać mecz z udziałem publiczności. Na boisku mamy bezdyskusyjne zwycięstwo 3:0.

Rezerwy Chojniczanki w Pucharze Polski Pomorskiego ZPN eliminują trzecioligowy KP Starogard Gdański aż 4:0 i na wiosnę będą grać w 1/8 finału z Arką II Gdynia. Średnia wieku naszej drugiej drużyny w tym meczu wynosiła 19,4!

Pierwszy zespół eliminuje w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Garbarnię Kraków. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. W dogrywce Chluba Grodu Tura rozstrzygnęła wynik i ostatecznie wygrała 3:1. W 1/8 finału na naszą drużynę czekać już będzie Zagłębie Lubin.

LISTOPAD

Chojniczanka na własnym stadionie remisuje bezbramkowo z Motorem Lublin. Jak się później okazało, była to jedyna strata punktów na własnym stadionie w rundzie jesiennej.

Po sezonie przerwy ponownie gramy z Bytovią. Sporo emocji, Chojniczanka wyrównuje grając od paru minut w dziesiątkę i chwilę później ma jeszcze stuprocentową sytuację. Niestety, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i przegrywamy 3:2, po bramce w samej końcówce. Znowu te wyjazdy…

Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci Jana Schreibera, współzałożyciela Chojniczanki, honorowego prezesa klubu oraz zasłużonego obywatela miasta Chojnice. Tablica znalazła się tuż przy głównym wejściu do budynku klubowego przy ulicy Mickiewicza 12.

Rezerwy Chojniczanki kończą jesień w rozgrywkach IV Ligi RWS Investment Group na siódmej pozycji. Po kiepskim początku drużyna trenera Tomasza Pozorskiego wyraźnie się rozpędziła zamykając rok z serią dziewięciu meczów bez porażki.

Ważna wygrana Chojniczanki z jednym z faworytów rozgrywek – Stalą Rzeszów.

Najgorszy mecz Chojniczanki w rundzie jesiennej czyli blamaż w Ostródzie. To spotkanie dobrze by było wymazać z pamięci, ale trzeba też wyciągnąć odpowiednie wnioski.

GRUDZIEŃ

Chojniczanka szybko porządkuje morale po porażce w Ostródzie. Na własnym stadionie wygrywa z Hutnikiem Kraków aż 4:1.

Jest wyjazdowe przełamanie i to na terenie lidera! Chojniczanka wygrywa z GKS-em Katowice 2:1. Była to pierwsza ligowa wygrana na wyjeździe od trzech miesięcy i pierwsze zwycięstwo przy Bukowej 1.

Rok 2020 kończymy zwycięstwem z Lechem II Poznań 3:0. Chojniczanka w rundzie jesiennej zbudowała twierdzę Chojnice. Podopieczni trenera Adama Noconia przy Mickiewicza 12 wygrali 8 meczów i 1 zremisowali. Po 17 meczach Chojniczanka plasuje się na 3 pozycji w tabeli.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA
fot. weekendfm.pl / własne / PressFocus