Oskar Potoczny trenuje z Chojniczanką

12.01.2021r.

Od początku tygodnia treningi z naszą drużyną rozpoczął Oskar Potoczny. 18-latek w rundzie jesiennej był zawodnikiem trzecioligowego Świtu Skolwin – Szczecin.

Oskar Potoczny urodził się 20 lutego 2002 roku w Nowej Dębie. Młodzieżowiec może zagrać na prawym boku obrony lub na środku defensywy.

Potoczny pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Wisanie Skopanie i Siarce Tarnobrzeg. Później trafił do drużyny juniorów Stali Mielec skąd przeszedł do Akademii Pogoni Szczecin. W drużynie ze Szczecina grał w Centralnej Lidze Juniorów oraz w trzecioligowych rezerwach. Jesienią był zawodnikiem Świtu Skolwin-Szczecin dla którego zagrał w 15 ligowych meczach i 2 spotkaniach Fortuna Pucharu Polski. Oskar był częścią najlepszej defensywy w drugiej grupie rozgrywek trzeciej ligi (Świt stracił jesienią 12 bramek – taki sam wynik ma tylko liderująca Radunia Stężyca).

Oskar Potoczny był także powoływany na konsultacje i zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski (od U-15 do U-17).

Oskar jest perspektywicznym i utalentowanym zawodnikiem. Jesienią fajnie prezentował się na boiskach III ligi. Staramy się myśleć o przyszłości, więc zaprosiliśmy Oskara na tydzień treningów do naszego klubu. Chcemy sprawdzić jak będzie się prezentował na tle naszych zawodników – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA