Olaf Nowak zawodnikiem Chojniczanki

15.01.2021 (aktualizacja 20.01.2021)r.

Nowym zawodnikiem Chojniczanki został Olaf Nowak. 22- letni napastnik związał się z naszym klubem umową do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura będzie grał z numerem 11.

Olaf Nowak urodził się w Krakowie i swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w barwach Wisły. W 2014 roku przeniósł się do Akademii Zagłębia Lubin, gdzie występował w drużynie Centralnej Ligi Juniorów i rezerwach. W sezonie 2018/19 został włączony do pierwszego zespołu „Miedziowych”. Po rundzie jesiennej został wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec. Wiosną na boiskach Ekstraklasy zagrał w 14 meczach i strzelił 4 bramki. Nowe rozgrywki rozpoczął na wypożyczeniu w Wiśle Płock dla której rozegrał 10 meczów w Ekstraklasie. Zimą wrócił do Lubina gdzie jednak tylko 2 razy pojawiał się na placu gry. Sezon 2020/21 Olaf Nowak rozpoczął już jako zawodnik Zagłębia Sosnowiec. W rundzie jesiennej zagrał w 16 meczach Fortuna 1 Ligi.

Olaf Nowak był na naszej liście życzeń już latem. To młody napastnik, a już doświadczony jeżeli chodzi o występy w Ekstraklasie czy I Lidze. Liczymy na to, że wydatnie wzmocni naszą siłę ofensywną. Olaf miał propozycję z kilku klubów, w tym także tych występujących na wyższym poziomie rozgrywkowym, więc się bardzo cieszymy, że wybrał Chojniczankę – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA