Bartłomiej Gajda dołącza do Chojniczanki

18.01.2021r.

Bartłomiej Gajda został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 21-letni obrońca związał się z naszym klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Gajda początkowo trafi do drużyny rezerw prowadzonej przez trenera Tomasza Pozorskiego. Jest to bardzo podobny ruch jak w przypadku transferów Jana Andrzejewskiego, Dominika Nowakowskiego i Pawła Szołtysa z poprzedniej rundy.

W trakcie rundy jesiennej obraliśmy sobie określoną strategię budowy naszych rezerw. W związku z tym, że ta strategia zdała egzamin, zamierzamy dalej podążać w kierunku sięgania po zawodników będących nieco po przejściach, ale posiadających potencjał. Tacy zawodnicy mogą się odbudować w naszym klubie i docelowo mają szansę trafić do pierwszego zespołu. Stąd też pomysł na Bartka, który jeszcze nie tak dawno był wiodącą postacią w swojej kategorii wiekowej, reprezentując nasz kraj z orzełkiem na piersi – tłumaczy dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Bartłomiej Gajda może grać zarówno jako środkowy obrońca jak i defensywny pomocnik. Zaczynał w klubie Pasjonat Dankowice skąd trafił do juniorów Podbeskidzia Bielsko-Biała. Po dwóch latach przeszedł do akademii Górnika Zabrze gdzie w trzecioligowych rezerwach zadebiutował w seniorskiej piłce. W sezonie 2016/17 został włączony do pierwszego zespołu, ale w pierwszoligowym wówczas Górniku nie zadebiutował. Następny sezon rozpoczął już w barwach szkockiego Heart of Midlothian FC gdzie spędził dwa sezony. W Szkocji występował jednak tylko w drużynie U-20 i zespole rezerw. Po dwóch latach wrócił do Polski i grał w Zniczu Pruszków, Pogoni Grodzisk Mazowiecki, a ostatnio w Górniku Konin. W rundzie jesiennej rozegrał 16 spotkań w trzecioligowcu z Konina.

Gajda to także młodzieżowy reprezentant Polski. W reprezentacjach od U-15 do U-18 rozegrał 28 spotkań.

Witamy przy Mickiewicza 12 i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA