Dumni z Natury – Tradycyjne regionalne potrawy

03.04.2021r.

Przed nami Święta Wielkanocne. W religii chrześcijańskiej jest to okres przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego, które poprzedza 40 dniowy post. Dla wielu z nas jest to również czas spędzany z rodziną przy wspólnym stole.

Każda z kultur (kociewska, kaszubska, krajeńska) naszego projektu #DumniZNatury posiada również swoje tradycje w tym wyjątkowym czasie. Jedną z nich są regionalne potrawy, którymi zajadają się mieszkańcy Kociewia, Kaszub czy Krajny.

I tak u pierwszych z nich na wielkanocnych stołach często spotyka się chlebek nazywany „Paską”, na Kaszubach jest to prażnica, a więc jajecznica na wędzonym węgorzu, która od 2006 roku widnieje na rządowej liście potraw tradycyjnych województwa pomorskiego. Krajanie stawiają za to na jajko po krajeńsku, śledzie czy babkę ziemniaczaną. W każdej z opisywanych kultur na stole można spotkać żurek wielkanocny. Jak go przygotować pokazywaliśmy z ostatnim materiale wideo, nagranym razem z Szefem Kuchni w Restauracji Las i Woda w Hotelu Notera SPA.

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych życzy cała społeczność klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A.