Raport statystyczny z meczu KKS Kalisz – Chojniczanka

Statystyczne podsumowanie meczu 28. kolejki eWinner 2 Ligi pomiędzy KKS-em Kalisz a Chojniczanką.

Chojniczanka odwróciła serie i po dwóch porażkach z rzędu rozpoczęła passę dwóch zwycięstw z rzędu i to również na zero z tyłu. W niedzielę w Kaliszu do siatki trafiał Mateusz Klichowicz (asysta: Szymon Skrzypczak) i Olaf Nowak z rzutu karnego (wywalczony po faulu na wykonawcy jedenastki).

Oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji. Chojniczanka oddała w niedzielnym spotkaniu 14 strzałów, a KKS tylko jeden mniej. Częściej interweniować musiał Michał Molenda, bo żółto-biało-czerwoni oddali 6 celnych strzałów, a gospodarze 4. Najwięcej razy na bramkę KKS-u strzelał Mateusz Klichowicz i Szymon Skrzypczak (po 4 razy). W drużynie KKS-u najwięcej prób podjął Nestor Gordillo (3). Współczynnik xG Chojniczanki był większy i wyniósł dokładnie 2.6 (KKS – 1.21).

Podopieczni trenera Adama Noconia dłużej utrzymywali się przy piłce. Stosunek posiadania piłki w tym meczu to 43% – 57%. Chojniczanka wymieniła przy tym 439 podań (79% celnych), a KKS – 372 (72% celnych). Najwięcej razy zagrywał Jan Mudra (61 podań / 48 celnych). Warto również wspomnieć o wysokiej celności podań Macieja Kony (53 podania / 47 celnych) i Pawła Czajkowskiego (41 podań / 38 celnych). Chojniczanka zaliczyła w niedzielnym meczu 8 kluczowych podań (KKS – 3). 3 z nich były autorstwa Adama Ryczkowskiego.

W pojedynkach minimalnie skuteczniejszy był zespół z Chojnic. W niedzielnym meczu było ich łącznie 176, a Chojniczanka wygrała 51% z nich. Tomasz Mikołajczak przyzwyczaił nas, że zazwyczaj to on znajduje się na czele tej statystyki i nie inaczej było w niedzielę. Kapitan naszej drużyny stoczył 29 pojedynków i wygrał 38% z nich. Bardzo dobrą skuteczność w pojedynkach miał Marcin Grolik, który z 10 starć przegrał tylko 1. W ostatnich meczach oglądaliśmy mniej powietrznych pojedynków, ale mecz z KKS-em przyniósł ich aż 57. Chluba Grodu Tura wygrała 53% górnych piłek, a indywidualnie w powietrzu najczęściej wygrywał Paweł Czajkowski i kapitan gospodarzy – Mateusz Gawlik (po 6 wygranych).

Najwięcej punktów InStat Index zebrał Maciej Kona, który zakończył mecz z indexem 260. W meczowym TOP3 znalazł się także Mateusz Klichowicz (243) i Paweł Czajkowski (241). Dla Czajkowskiego był to kolejny mecz na prawej obronie i jak się okazuje to nie dość, że dobrze sobie na niej radzi, to nie skupia się tylko na defensywie, ale potrafi też wnieść coś do ofensywnych poczynań.

Fajną zmianę dał Robert Ziętarski i Olaf Nowak. Po akcji tej dwójki (zresztą bardzo efektownej) padła druga bramka dla naszej drużyny. Ziętarski w 25 minut zaliczył 15 podań ze skutecznością na poziomie 87%. W środku pola dużo ciężkiej pracy wykonał wspomniany już wyżej Maciej Kona z Adrianem Rakowskim. Ten ostatni zaliczył w niedzielnym meczu 12 przechwytów i 8 odbiorów.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA / InStat