Chojniczanka II odpada z Pucharu Polski Pomorskiego ZPN (FOTO)

Rezerwy Chojniczanki zakończyły swoją przygodę w Pucharze Polski Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na 1/8 finału. Podopieczni trenera Tomasza Pozorskiego przegrali z Arką II Gdynia po serii rzutów karnych.

W regulaminowym czasie padł wynik 1:1. Pierwszą bramkę zdobyła druga drużyna Arki z rzutu karnego. Nasza drużyna odpowiedziała bardzo szybko za sprawą trafienia Mateusza Kołtonowskiego. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie. Dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Szymon Galikowski, którego strzał po dośrodkowaniu Rafała Majtyki odbił się od poprzeczki.

W dogrywce utrzymał się wynik 1:1 choć gospodarze mieli po swojej stronie rzut karny. Do jedenastki podszedł Karol Szopiński, ale uderzył zbyt mocno i piłka trafiła w poprzeczkę.

Do rozstrzygnięcia wyniku konieczna była seria rzutów karnych. Tutaj górą była Arka II która wygrała 4:3. Jedenastki w naszej drużynie wykorzystał Karol Szopiński, Szymon Emche i Michał Marszałkiewicz. W drugiej serii spudłował Mateusz Remiszka (obronił bramkarz Arki II) i w piątej serii Bartłomiej Gajda (obronił bramkarz Arki II).

CHOJNICZANKA II zagrała w składzie:
Jakub Banach – Karol Szopiński, Rafał Majtyka, Bartłomiej Gajda, Oskar Nowak – Czesław Raburski (46′ Hubert Krzyżanowski), Michał Marszałkiewicz, Szymon Galikowski (46′ Kacper Sztuka), Mateusz Kołtonowski (70′ Szymon Zimnicki) – Jakub Ryś (70′ Kacper Boniecki), Tim Schopinski (46′ Szymon Emche).