Hit kolejki z Wigrami Suwałki

W jednym z najciekawszych spotkań 29 kolejki eWinner 2 Ligi do Chojnic zawitają Wigry Suwałki.

Chojniczanka po wyjazdowej wygranej z KKS-em Kalisz awansowała na pozycję wicelidera. Zespół Adama Noconia zainkasował w poprzedniej kolejce 3 punkty po bramkach Mateusza Klichowicza, który w 39 minucie udanie sfinalizował kontratak swojej drużyny a wynik ustalił pod koniec meczu Olaf Nowak, wykorzystując rzut karny, który sam chwilę wcześniej wywalczył. Było to drugie zwycięstwo z rzędu naszego klubu i do tego ,, na zero z tyłu”. Piątkowy rywal chojniczan także ostatnimi czasy osiąga zadowalające wyniki notując trzy kolejne wygrane z rzędu, a w ostatniej serii spotkań pewnie rozprawił się z Bytovią Bytów na własnym stadionie, gdzie finalny rezultat wyniósł 4:1 dla gospodarzy.

Chluba Grodu Tura w przeciągu ostatnich lat wielokrotnie stawała naprzeciw Wigrom. W poprzednim sezonie oba zespoły grały ze sobą w 1 lidze a teraz przyjdzie czas na drugie spotkanie na niższym szczeblu rozgrywkowym. Mecz 10 kolejki obecnego sezonu zakończył się bezbramkowym remisem i tak jak do najbliższego starcia, żółto-biało czerwoni podejdą do niego jako druga drużyna tabeli. Ubiegły pojedynek omawianych klubów była potyczką na szczycie klasyfikacji 2 ligi gdyż liderem byli wtedy podopieczni Dawida Szulczka. Trener biało-niebieskich przejął obecny klub wraz z początkiem sierpnia i miał iście piorunujący początek w nowym zespole. Wigry pod jego wodzą między 3 a 8 kolejką zanotowały sześć kolejnych zwycięstw wskakując tym samym kilkukrotnie na pierwszą pozycję w lidze. 8 z 10 pierwszych meczy z kompletem punktów zapowiadało, że ,,Wigierki” będą poważnym kandydatem w walce o awans i do tej pory taką szansę mają.

Dawid Szulczek jest najmłodszym szkoleniowcem w stawce i jest to jego pierwsza poważna przygoda jako pierwszy trener drużyny. W składzie naszego piątkowego rywala jest sześciu starszych od niego zawodników między innymi najskuteczniejszy w ekipie z Podlasia napastnik Kamil Adamek. 31-letni coach jest znany z niekonwencjonalnego wykorzystania bramkarza podczas meczu. W wyjazdowym starciu z Błękitnymi Stargard goalkeeper gości stanął w murze podczas jednego z rzutów wolnych swojego rywala. Stały fragment gry nie przyniósł wtedy bramki dla gospodarzy, a z jednej z tegorocznych rozmów z trenerem Wigier dał on jasno do zrozumienia, że taki wariant był ćwiczony na treningach.

Nasz obrońca Oskar Nowak ma za sobą występy w zespole naszego najbliższego przeciwnika, bronił jego barw w drugiej połowie ubiegłego sezonu.

Chluba Grodu Tura przystąpi do meczu 29 kolejki osłabiona brakiem Czajkowskiego, Ziętarskiego oraz Bartosiaka. Każdego z wymienionych piłkarzy czeka jedno meczowa absencja z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Spotkanie Chojniczanka – Wigry Suwałki rozpocznie się w piątek o godzinie 19.30. Transmisja w aplikacji mobilnej eWinner lub na platformie sportize.pl.

Karol Knitter / Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA