Historia spotkań z Wigrami Suwałki

10.09.2015r.

W najbliższą sobotę piłkarze Chojniczanki po raz czwarty w historii zmierzą się z Wigrami Suwałki. Jak dotąd żółto-biało-czerwonym w bezpośrednich starciach nie udało się zdobyć choćby punktu, a w rozgrywkach pucharowych odpadliśmy po rzutach karnych.

Po raz pierwszy w meczu o stawkę z Wigrami, Chojniczanka zagrała w rundzie wstępnej Pucharu Polski w sezonie 2012/2013. W regulaminowym czasie gry było 1:1. W dogrywce Chojniczanka przegrywała i grała w osłabieniu gdyż drugą żółtą kartkę w 97. minucie otrzymał Michał Markowski. Pod koniec dogrywki bramkę zdobył Michał Szałek i do rozstrzygnięcia wyniki potrzebne były rzuty karne. Te lepiej egzekwowali piłkarze Wigier, którzy wygrali 6-5.
Mecz w Suwałkach z rundy jesiennej poprzedniego sezonu zakończył się porażką 2:1. Przez większość spotkania utrzymywał się wynik remisowy. W 80. minucie do siatki trafił Sebastian Radzio po czym po 5. minutach otrzymał czerwoną kartkę i Chojniczanka grała z przewagą jednego zawodnika. Rewanż w Chojnicach rozpoczął się bardzo źle dla podopiecznych Mariusza Pawlaka. Szybko stracone dwie bramki spowodowały, że Wigry spokojnie broniły wyniku. W drugiej połowie nadzieję na odwrócenie wyniku dał Rafał Grzelak, ale ostatecznie to Wigry podwyższyły prowadzenie i bramka Tomasza Mikołajczaka z rzutu karnego pod koniec spotkania była już tylko trafieniem kontaktowym.

Historia spotkań z Wigrami Suwałki

25.07.2012: Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 1:1 pd. 2:2 k. 6-5
Maciej Kisiel 46′, Adrian Karankiewicz 107′ – Krystian Pieczara 22′, Michał Szałek 117′

08.11.2014: Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)
Bartosz Biel 9′, Sebastian Radzio 80′ – Marek Gancarczyk 20′

30.05.2015: Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki 2:3 (0:2)
Rafał Grzelak 47′, Tomasz Mikołajczak 83′ – Kamil Adamek 5′, Kamil Zapolnik 15′, Bartosz Biel 64′

Bilans: 0. zwycięstw Chojniczanki, 0. remisów, 3. porażki
Bramki: 5 (Chojniczanka) – 7 (Wigry)

redakcja@mkschojniczanka.pl