Nowy etap realizacji programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”

07.03.2016r.

W minionym tygodniu w siedzibie Grupy LOTOS w Gdańsku odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące programu „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”, w którym Chojniczanka także bierze udział.

Koordynatorzy z ramienia Chojniczanki byli obecni na spotkaniu gdzie m.in. zaprezentowano nowe logo i nową nazwę programu, który dotychczas nazywał się „Biało-Zielona Przyszłość z LOTOSEM”. Do projektu dołączył również nowy partner – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. W trakcie spotkania omawiano także sprawy bieżące związane z działaniem programu. Chojniczanka została tego dnia również wyróżniona. Z rąk Prezesa Akademii Piłkarskiej LG Andrzeja Juskowiaka i dyrektora Akademii Tomasza Bocheńskiego wręczono naszemu klubowi specjalne wyróżnienie za osiągnięcia i sukcesy w 2015 roku. Nagrodę otrzymał także trener rocznika 2005 Tomasz Fojut, przyznano również stypendia 8. zawodnikom Chojniczanki.

LOTOS

Program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” to 15. ośrodków na terenie całego województwa pomorskiego i obejmuje on roczniki od 2001 do 2007. W Chojniczance są to zespoły prowadzone kolejno przez trenerów: Mirosława Czuryło (Junior C1), Sławomira Jankowskiego (Junior C2), Dariusza Jeszki (Junior D1), Czesława Jarzembińskiego (Junior D2), Tomasza Fojuta (Junior E1), Macieja Kuczkowskiego (Junior E2) i Adama Błaszczaka (Junior F1).

Nasz program jest marką rozpoznawalną już nie tylko na terenie Pomorza, ale również w całej Polsce. Nasze cele się nie zmieniają – chcemy wspólnie z naszymi partnerami być nadal liderem w szkoleniu młodzieży z regionu. Wyniki, które osiągają zespoły z poszczególnych ośrodków, a przede wszystkim rozwój indywidualny zawodników, doceniają już trenerzy młodzieżowych kadr Polski powołując naszych wychowanków do poszczególnych reprezentacji. Nowa formuła programu spowoduje, że młodzi piłkarze będą mieli jeszcze większą możliwość rozwoju i osiągania indywidualnych sukcesów w piłce młodzieżowej, a z czasem również w seniorskiej. Zmiana nazwy i formuły programu to również idealny moment na podsumowanie i dokonanie ewentualnych korekt jeśli chodzi o konkretne zespoły w poszczególnych ośrodkach. Po ponad 3 latach funkcjonowania programu posiadamy bardzo dużą wiedzę na temat zawodników oraz drużyn w których funkcjonują. Mamy teraz okazję do kompleksowej analizy zakresu działań poszczególnych ośrodków, trzy pierwsze lata działalności dały nam potężny zastrzyk informacji, dzięki którym możliwa będzie teraz optymalizacja programu, zarówno pod kątem jego formuły, jak i zasięgu oraz uczestników – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” Chojnice