Czwórka braci z Chojniczanki – historia rodzeństwa Korczyc

27.04.2016r.

Rodzeństwo Korczyc czyli czwórka braci trenujących na co dzień w zespołach juniorskich Chojniczanki.

Krzysztof, Damian, Kacper i Adam – bo o nich mowa – w Chojniczance grają już parę sezonów. Krzysztof i Damian od czterech lat, a Kacper i Adaś od trzech. Krzysztof gra w zespole Juniora C1 prowadzonego przez trenera Mirosława Czuryło, a pozostała trójka trenuje razem w ekipie Juniora D2 prowadzonego przez Czesława Jarzembińskiego. Do grania w Chojniczance zachęcili ich poprzedni trenerzy Pan Ryszard Trzaskowski i Czesław Jarzembinski. Ponadto posiadali chęć grania i rozwijania się w większym klubie pod okiem najlepszych trenerów. Na treningi dojeżdżają z Lichnów.

Piłka nożna zajmuje chłopakom sporo czasu – również tego wolnego. W domu rozmów o piłce jest bez liku. Sami często zwracają sobie uwagę na temat gry, tego co zrobili dobrze, a co źle. Słów krytyki też nie brakuje. Po treningach i w czasie wolnym często wybierają grę w piłkę, choćby tylko między sobą. Ulubionym zespołem rodzeństwa jest Real Madryt. W tym zespole mają też swoich idoli. Damian zapytany o swojego boiskowego idola stawia na Keylora Navasa, a Krzysztof, Adam i Kacper na Cristiano Ronaldo.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” Chojnice