Testy zawodników z programu Talent M12

14.01.2020r.

Nie tylko zawodnicy pierwszego zespołu przechodzą badania wydolnościowe. W poniedziałek i wtorek na Hali Centrum Park Chojnice odbywały się testy zawodników z programu „Talent M12” oraz kandydatów do przyłączenia do tego programu.

Celem przeprowadzanych badań jest w szczególności obserwowanie postępu zawodników trenujących w naszej klubowej akademii oraz ocena procesu treningowego, który ma wpływ na ich rozwój. Ponadto badania służą do zbierania danych, które będą wykładnikiem przy kolejnych testach.  Podopieczni Akademii uczestniczą w testach: szybkość (5m-15m-30m), test RAST ( 6x30m – to narzędzie testowe mające na celu pomiar mocy oraz wskaźnik zmęczenia) oraz testy siły. Badaniom w pierwszej kolejności zostali poddani zawodnicy projektu M12 oraz II zespołu.  

Projekt „Talent M12” to indywidualny program szkolenia, do którego zaproszeni zostali zawodnicy z roczników 2001-2005, występujący w grupach młodzieżowych „Żółto-biało-czerwonych”.

Zawodnicy w ramach projektu biorą udział w dodatkowych zajęciach uzupełniających, które będą miały na celu rozwijanie inteligencji piłkarskiej, techniki indywidualnej i potencjału motorycznego, ale również budowanie świadomości z zakresu diety i regeneracji oraz wypracowanie odpowiednich cech mentalnych zgodnych z filozofią „Chluby Grodu Tura”.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA