Adam Błaszczak o funkcjonowaniu akademii w okresie pandemii

19.03.2020r.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zawieszeniu treningów w naszych grupach juniorskich. O tym jak w okresie związanym z pandemią koronawirusa funkcjonuje klubowa akademia opowiedział nam koordynator grup młodzieżowych Adam Błaszczak.

Ogólnie wygląda to tak, że w młodszych grupach zadania są związane z techniką, a w grupach starszych sprawność fizyczna, motoryka oraz technika. Trenerzy na bieżąco umieszczają poszczególne ćwiczenia, a dzieci je wykonują i dla dowodu przesyłają filmiki. Od grupy Juniora F do D mamy zestawy ćwiczeń tzw. Ball Mastery czyli treningi kontroli nad piłką. To są takie dodatkowe zadania domowe dla naszych młodych zawodników na ten okres. Indywidualne treningi do przeprowadzenia w domu, to nic nowego w naszej akademii. Tylko teraz została zwiększona ich intensywność. Od dwóch lat korzystamy również z różnego rodzaju ćwiczeń, które można wykonać w warunkach domowych i z tego również czerpią nasi trenerzy. W starszych grupach czyli Junior A, B czy C, to tu już rozpiski są indywidualne i w grę wchodzi już nie tylko technika, ale także motoryka. Nasz klub jest również jednym z ośrodków treningowych programu „Piłkarska przyszłość z Lotosem” i także jesteśmy weryfikowani z tego, jak pracujemy w tym okresie – mówi Adam Błaszczak.

Jak długo może potrwać przerwa w zajęciach? Wiadomo, że wszystkie ligowe zmagania juniorów są zawieszone do 29 marca. – Zakładamy, że wraz z powrotem do szkół równocześnie wznowimy treningi. Na teraz jest to czas do końca marca, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że może się to przedłużyć – twierdzi Błaszczak.

W najbliższym czasie na naszych kanałach społecznościowych będziemy publikować także filmiki jak z akcją #zostanwdomu radzą sobie nasi najmłodsi adepci. Podejrzymy jak trenują w warunkach domowych, zachęcając również obserwujących nasze profile do aktywności fizycznej w tym okresie.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA