Szymon Zimnicki z profesjonalnym kontraktem

04.12.2020r.

Miło nam poinformować, że nasz klub podpisał profesjonalną umowę z zawodnikiem akademii Szymonem Zimnickim. Umowa będzie obowiązywać do 31 grudnia 2023 roku.

Rok temu informowaliśmy o transferze Szymona Zimnickiego do Akademii Chojniczanki. Dzisiaj możemy podać informację o podpisaniu przez Szymona pierwszej profesjonalnej umowy.

16-latek może grać po lewej stronie boiska jako obrońca lub pomocnik. Do Chojniczanki trafił z Lechii Gdańsk. W bieżącym sezonie zadebiutował w IV-ligowych rozgrywkach w drużynie rezerw Chojniczanki u trenera Tomasza Pozorskiego.

Szymon posiada duży potencjał w grze jeden na jeden zarówno w ataku jak i w obronie. Dodatkowo bardzo dobrze gra obiema nogami. Z pewnością te dwie cechy są wyróżniające i w tym kierunku właśnie będzie prowadzony zindywidualizowany trening tego zawodnika – komentuje trener Tomasz Pozorski.

Szymonowi gratulujemy i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA