Krzysztof Korczyc na dłużej w Chojniczance

21.01.2021r.

Jeden z liderów drużyny rezerw Chojniczanki Krzysztof Korczyc przedłużył kontrakt z naszym klubem. Nowa umowa wychowanka będzie obowiązywać do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia na cały sezon 2021/22.

19-letni środkowy obrońca jest związany z Chojniczanką od sezonu 2012/13. Przechodząc przez kolejne szczeble juniorskich rozgrywek, w sezonie 2017/18 został zaproszony na treningi pierwszego zespołu przez trenera Krzysztofa Brede. Sezon później był już włączony do kadry pierwszej drużyny. Aktualnie Korczyc regularnie gra w drużynie rezerw Chojniczanki gdzie również dołożył swoją cegiełkę do awansu naszej drugiej drużyny do IV Ligi. W bieżącym sezonie wystąpił w 12 meczach IV Ligi oraz 2 meczach Pucharu Polski Pomorskiego ZPN-u. W rundzie jesiennej również brał udział w treningach pierwszej drużyny.

-Przedłużenie kontraktu z Krzysztofem daje nam sporą stabilizację w drugim zespole. Jego obecność na boisku zwiększa jakość w formacji defensywnej. Krzysztof jest wychowankiem Chojniczanki, dlatego tym bardziej zależało mi na szybkim porozumieniu. Jestem przekonany, że w trakcie zbliżającej się rundy, rozwinie się indywidualnie i wpłynie na uzyskiwanie dobrych wyników przez nasz zespół – komentuje trener Chojniczanki II Tomasz Pozorski.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA