Czesław Raburski z profesjonalnym kontraktem

22.04.2021 (aktualizacja 26.04.2021)r.

Miło nam poinformować, że nasz klub podpisał profesjonalną umowę z zawodnikiem akademii Czesławem Raburskim. Umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2023 roku.

Czesław Raburski jest nominalnym skrzydłowym. 17-latek występuje aktualnie w IV-ligowych rezerwach Chojniczanki. Pochodzący z Malborka zawodnik trafił do Chluby Grodu Tura w sezonie 2019/20 z Pomezanii Malbork. Wcześniej reprezentował również barwy Concordii Elbląg, Olimpii Elbląg, Żuław Nowy Dwór Gdański czy AP Malbork.

-W Chojniczance jestem od prawie dwóch lat. Podpisanie pierwszego profesjonalnego kontraktu jest dla mnie dużym wyróżnieniem. To także ogromna motywacja do dalszej pracy – komentował Czesław Raburski świeżo po podpisaniu umowy.

Czesław Raburski to członek młodej fali w naszym klubie z którą wiążemy nadzieję na przyszłość. Chcemy w niedalekiej perspektywie czasu wprowadzać coraz więcej zawodników naszej Akademii do pierwszego zespołu. Dlatego obraliśmy kierunek wiązania się kontraktami z najbardziej utalentowanymi i perspektywicznymi zawodnikami młodego pokolenia do którego bez wątpienia zalicza się Czesław – komentuje dyrektor sportowy Dawid Frąckowiak. 

Czesław to zawodnik ofensywny, bardzo dynamiczny, a przy tym posiadający duży potencjał wytrzymałościowy. Dzięki swojej szybkości posiada łatwość wygrywania pojedynków 1×1. To co mi w nim zaimponowało, to jego determinacja w dążeniu do celu i związane z tym wyjście poza strefę komfortu. Uważam, że sukces można osiągnąć tylko w ten sposób, a Czesław będzie tego doskonałym przykładem – twierdzi trener drużyny rezerw Chojniczanki Tomasz Pozorski.

Czesławowi gratulujemy i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA