Sparingowy weekend

Przed zawodnikami Chojniczanki sparingowy weekend. W sobotę 24 lipca podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego zmierzą się z KKS-em Kalisz. Natomiast w niedzielę 25 lipca z Gryfem Słupsk. Będą to ostatnie sprawdziany żółto-biało-czerwonych przed inauguracją rozgrywek eWinner 2 Ligi.

Sobotnim przeciwnikiem Chojniczanki będzie ligowy rywal – KKS Kalisz. Poprzedni sezon zespół prowadzony przez trenera Ryszarda Wieczorka zakończył na 5 miejscu w tabeli, co pozwoliło na udział w barażach o awans do 1 Ligi. KKS w półfinale pokonał w rzutach karnych Wigry Suwałki, ale w finale nie dał rady Skrze Częstochowa.

W zespole z Kalisza nie doszło do wielu zmian kadrowych. Z KKS-u odeszło latem pięciu zawodników i również pięciu trafiło do klubu. Najbardziej odczuwalna powinna być strata Nestora Gordillo. Hiszpański pomocnik w ubiegłym sezonie zdobył 10 bramek i trafił do Arki Gdynia. Za zdobywanie bramek w KKS-ie ma teraz odpowiadać m.in. Piotr Giel, który w ostatnim czasie reprezentował Bytovię.

Ostatni mecz Chojniczanki z KKS-em Kalisz rozegrany został w kwietniu w trakcie rundy rewanżowej sezonu 2020/21 eWinner 2 Ligi. Chojniczanka wygrała w Kaliszu 2:0 po bramkach Mateusza Klichowicza i Olafa Nowaka.

Mecz z KKS-em Kalisz rozegrany zostanie o godzinie 11:30 na stadionie w Kruszwicy. Najważniejsze boiskowe wydarzenia będziemy przekazywać na naszym klubowym Twitterze (@ChojniczankaMKS)