Do następnego meczu pozostało

Adam Ryczkowski wraca do Chojniczanki

Adam Ryczkowski to kolejny zawodnik, który wzmocni Chojniczankę przed sezonem 2022/23. 25-latek związał się z naszym klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

 

Adam zawsze bardzo dobrze czuł się w Chojniczance i prezentował w naszym klubie bardzo dobrą dyspozycję. Pamiętamy dobrze jego bramki i asysty. Szukaliśmy do naszego zespołu zawodnika o takim profilu, dlatego postanowiliśmy wrócić do czegoś co sprawdzone. Jestem przekonany, że sztab szkoleniowy z Trenerem Kafarskim na czele "wyciśnie" z Adama to co najlepsze. Pół żartem, pół serio możemy powiedzieć, że podobno nie wchodzi się do tej samej rzeki dwa razy, ale nikt nie wspomniał o trzecim razie – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Adam Ryczkowski to piłkarz bardzo dobrze znany kibicom Chluby Grodu Tura, bo występował już w naszych barwach w sezonie 2017/18 oraz rundzie wiosennej sezonu 2020/21. W swoim pierwszym sezonie przy Mickiewicza 12 zagrał w 33 meczach i zdobył 8 bramek. Szybko stał się ulubieńcem trybun i był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny, która jak dotychczas zajęła najwyższe miejsce w historii klubu. Do Chojnic wrócił niecałe trzy lata później. W rundzie wiosennej dołożył do swojego bilansu 20 meczów w których strzelił 7 goli. W poprzednim sezonie reprezentował Motor Lublin, gdzie rozegrał 38 spotkań i strzelił 1 gola. Dzisiaj, wraca do Chojnic, do klubu dla którego w swojej seniorskiej karierze rozegrał najwięcej spotkań. Łączny bilans Adama Ryczkowskiego w Chojniczance to 53 mecze i 15 goli. Wierzymy w to, że ten bardzo dobry bilans zostanie poprawiony.Adam, witaj ponownie! Życzymy powodzenia i liczymy na kolejne udane występy dla żółto-biało-czerwonych!

Proudly made by