Do następnego meczu pozostało

Adam Ryczkowski wraca do Chojniczanki!

Kolejnym zawodnikiem zakontraktowanym w trakcie zimowej przerwy został Adam Ryczkowski, który wraca tym samym na Mickiewicza 12 po prawie trzech latach. 23-letni zawodnik przeszedł do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Górnika Zabrze i podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o rok. W barwach „Chluby Grodu Tura” zagra z numerem 97. 

Adam Ryczkowski reprezentował już barwy Chojniczanki w sezonie 2017/18 zakończonym największym sukcesem w historii klubu czyli zajęciem trzeciego miejsca w 1 Lidze. Przed przyjściem do Chojniczanki w 2017 roku, Adam reprezentował barwy Legii Warszawa i Wigier Suwałki. W Legii debiutował w rozgrywkach Ekstraklasy, zdobywał pierwsze bramki na tym poziomie rozgrywek i sięgał po Mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Skrzydłowy należał do ulubieńców trybun w Chojnicach i był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Krzysztofa Brede. W 33 meczach zdobył 8 bramek.

Po świetnym sezonie w Chojnicach, Adam przeszedł do ekstraklasowego Górnika Zabrze. W barwach „Trójkolorowych” zagrał w 22 meczach Ekstraklasy, 3 meczach Pucharu Polski i 3 spotkaniach w ramach kwalifikacji do Ligi Europy.

Cieszę się bardzo, że w końcu udało się sfinalizować ten transfer. Trwało to ponad miesiąc, a sytuacja była bardzo stresująca i dynamiczna. Adama nikomu w Chojnicach nie trzeba przedstawiać, bo zapewne chojniccy kibice mają jeszcze w pamięci jego bardzo dobre występy w barwach Chojniczanki, które wywindowały go do ekstraklasy – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Adam, witaj z powrotem! Powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by