Do następnego meczu pozostało

Adam Stefański dołącza do Chojniczanki

Adam Stefański został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 18-letni środkowy pomocnik trafia do naszego klubu z włoskiego SPAL na zasadzie transferu definitywnego. Z Chojniczanką związał się kontraktem do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o rok. Na początek dołączy do drugiej drużyny Chluby Grodu Tura.

 

Adam Stefański urodził się 27 marca 2003 roku w Szczecinku. Jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej Szczecinek. W Szczecinku reprezentował także klub Akademia Piłkarska Reissa. W 2018 roku przeszedł do FASE Szczecin, skąd dwa lata później był transferowany do włoskiego SPAL. We Włoszech grał przez ostatnie dwa lata. Ze SPAL był także wypożyczany do seniorskich drużyn z Serie D – Sorrento i Seravezza Pozzi. Nominalną pozycją Adama Stefańskiego jest środek pomocy.

Sukcesywnie od jakiegoś czasu staramy się skupiać w naszym zespole rezerw kolejnych młodych zawodników, którzy mogą pod okiem trenera Kieruzela czynić stałe postępy i być może w niedalekiej przyszłości zacząć "pukać" do kadry pierwszej drużyny. Zimą naszą druga drużynę opuściło kilku zawodników, więc konieczne było dołączenie do niego nowych twarzy. Adam to zawodnik z regionu więc liczymy, że szybko zaaklimatyzuje się w naszym klubie – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.Adam, witamy w Chojniczance!

Proudly made by