Do następnego meczu pozostało

Akademia Chojniczanki otrzymała Certyfikat PZPN

Nasza Akademia zdobyła odznaczenie w Programie Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ocenia jakość piłkarskich ośrodków szkoleniowych. Kryteria obejmują m.in. program szkoleniowy, kwalifikacje trenerów, wymagania formalno-prawne oraz infrastrukturę.

 

Znaleźliśmy się w gronie 94 ośrodków szkoleniowych w Polsce, które otrzymały brązowe gwiazdki w trzecim cyklu Programu Certyfikacji. Proces ten obejmował w naszym przypadku m.in. weryfikację autorskiego programu szkolenia, który choć jest wymogiem jedynie na najwyższe z możliwych odznaczeń, w naszej Akademii funkcjonuje od pewnego czasu. Warto również podkreślić, że Program Szkolenia Akademii Chojniczanki otrzymał bardzo wysoką ocenę. Oprócz weryfikacji programu, proces ubiegania się o Certyfikat PZPN obejmował również spełnienie wymogów w kwestii zapewnienia odpowiedniej kadry trenerskiej z właściwymi uprawnieniami, a także dostępność adekwatnej bazy treningowej oraz szeroko rozumiane standardy szkoleniowe.

Niezmiernie się cieszę, że zrealizowaliśmy założony cel jakim jest przyznanie Akademii Chojniczanki Brązowego Certyfikatu PZPN. Jest to kolejny krok w nieustannie trwającym, od kilku lat, procesie rozwoju naszej Akademii. Dążymy do coraz to większej profesjonalizacji naszej pracy organizacyjno-szkoleniowej. W klubie pracujemy zgodnie z autorskim programem szkolenia, który został pozytywnie zaopiniowany przez PZPN. Treningi są szczegółowo zaplanowane, na przestrzeni całego sezonu, w obszarach taktycznym, technicznym, motorycznym, a także mentalnym – komentuje koordynator ds. szkolenia Adam Błaszczak.
 
W ostatnim półroczu przeprowadziliśmy szereg szkoleń dla trenerów, w celu efektywnego wprowadzenia jednolitego systemu pracy zgodnie z założeniami programu. Staramy się stworzyć naszym zawodnikom oraz zawodniczkom optymalne warunki do rozwoju. Treningi są prowadzone w małych grupach, ponieważ w każdej kategorii wiekowej utworzyliśmy po dwie grupy treningowe. Wprowadziliśmy także dodatkowe treningi motoryczne, które są prowadzone przez trenerów specjalizujących się w tym aspekcie. Można spokojnie stwierdzić, iż wprowadzony mechanizm pracy działa bardzo prężnie.
To też dzięki temu, iż posiadamy wykwalifikowaną kadrę trenerską, co więcej nasi trenerzy na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje. W tym momencie pracuje u nas jeden trener z uprawnieniami UEFA Elite Youth A, trzech UEFA A, sześciu UEFA B oraz trzech UEFA C. Warto również wspomnieć, iż obecnie pięciu trenerów jest na kursach trenerskich – dodaje Adam Błaszczak.

 

Celem programu certyfikacji jest ujednolicenie standardów prowadzenia szkółek piłkarskich, dzięki czemu szkolenie młodych zawodników może odbywać się na wyrównanym poziomie. Odznaczenie stanowi również informację dla trenerów i rodziców na temat odpowiedniej jakości treningów i programu zajęć.

Proudly made by