Do następnego meczu pozostało

[AKADEMIA] Podsumowanie rundy Juniora A1

Podsumujmy, jak w rundzie wiosennej radził sobie zespół Juniora A1.

 

Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Kuczkowskiego reprezentowała Chojniczankę w Lidze Makroregionalnej U-19. Nasz zespół w rozgrywkach grupy B uplasował się na ostatniej, ósmej pozycji.

Patrząc tylko na wynik, to miniona runda nie była udana. W wielu meczach mimo, że z przebiegu gry byliśmy zespołem lepszym, to niestety nie przekładało się to na strzelane przez nas gole i kończyliśmy mecze remisami albo schodziliśmy z boiska bez punktów. Zagłębiając się w liczby nasza drużyna miała najmniej strzelonych bramek, to napewno element, nad którym czeka nas sporo pracy. Zdecydowanie lepiej wyglada liczba bramek straconych. Tylko zespół Lechii Gdańsk stracił mniej goli  Byliśmy najmłodszym zespołem w Lidze Makroregionalnej. Na pewno dla naszych chłopaków z rocznika 2005 czy Maksa Nity z rocznika 2006, te gry zaprocentują w kolejnych latach. Cieszy rozwój indywidualny poszczególnych zawodników, bo to jest najważniejsze. Dziękuję całej kadrze juniora starszego, a także zawodnikom z kadry rezerw za cały sezon. Kilku zawodników zostało już włączone do kadry naszego czwartoligowego zespołu i bardzo trzymam za nich kciuki. Podsumowując rundę, ale tez cały sezon, to zebraliśmy sporo cennego doświadczenia, graliśmy w różnych systemach 1-4-3-3 ,1-3-5-2 czy 1-3-4-3, co będzie miało przełożenie na funkcjonowanie zawodników w przyszłości w innych zespołach. Dziekuję również za bardzo dobrą współpracę trenerowi Piotrowi Kieruzelowi z zespołu rezerw i Arturowi Frysiowi z juniora młodszego – mówi trener zespołu, Maciej Kuczkowski.
 
 
Proudly made by