Do następnego meczu pozostało

Akademia: podsumowanie rundy Juniora B1

W ramach podsumowania rundy jesiennej w Akademii Piłkarskiej Chojniczanki prezentujemy zespół Juniora B1 prowadzony przez trenera Artura Frysia.

 

Chojniczanka w tej kategorii wiekowej ma zespół występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w województwie czyli I Lidze wojewódzkiej B1. Po 13 meczach żółto-biało-czerwoni plasują się na 6 pozycji w ligowej tabeli. W lidze liczącej 14 zespołów Chojniczanka odniosła 6 zwycięstw, 2 remisy oraz 5 porażek. Zespół zdobył 34 gole, a stracił 29 goli.

Runda jesienna sezonu 2021/2022 była dla drużyny juniora B sporym wyzwaniem. Zespół składający się w zdecydowanej większości z zawodników urodzonych w 2006 roku, rywalizował w lidze, która przeznaczona jest dla młodzieży z rocznika 2005. Pomimo wyraźnych różnic fizycznych i motorycznych, drużyna Chojniczanki nie odstawała od rywali pod względami techniczno-taktycznymi – mówi trener Artur Fryś.

Wyniki zespołu były zróżnicowane. Chojniczanka odniosła kilka zdecydowanych zwycięstw ale zanotowano też wysokie porażki. Ogólna ocena pierwszej części sezonu jest pozytywna, celem na rundę wiosenną powinna być stabilizacja formy, tak, aby bardzo dobrych meczów było zdecydowanie więcej niż przeciętnych i słabych – dodaje szkoleniowiec zespołu.

Proudly made by