Do następnego meczu pozostało

Akademia: podsumowanie rundy Juniora D2 (II zespół)

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu zespołu Juniora D2 trenera Rafała Majtyki.

 

W Juniorze D2 Chojniczanka również ma dwie drużyny. O tym jak radził sobie zespół prowadzony przez trenera Dawida Króla już pisaliśmy TUTAJ.  Teraz przyjrzymy się jak w słupskiej grupie okręgowej spisywała się drużyna trenera Majtyki.

Chojniczanka w 8 kolejkach zdobyła 15 punktów. Pozwoliło to na zajęcie 4 miejsca w tabeli po rundzie jesiennej. Żółto-biało-czerwoni wygrali 5 spotkań, a 3 przegrali. Ani razu ich spotkanie nie kończyło się podziałem punktów.

Sezon 2021/22 jest przełomowy dla naszej drużyny, ponieważ zaczęliśmy występować w rozgrywkach ligowych i grać po 9. Początkowo ciężko było się przestawić zawodnikom do grania na większej przestrzeni i do zmodyfikowanych zasad. Z biegiem czasu było coraz łatwiej, głównie dzięki zaangażowaniu chłopców w treningu. Z przebiegu całej rundy jestem zadowolony. Zdarzały nam się słabsze mecze, ale tych lepszych było więcej. Większość zawodników zrobiła duży postęp pod względem motorycznym i technicznym. Jeśli zaangażowanie chłopców nie spadnie, dalej będziemy mogli pracować w takim tempie i się rozwijać – komentuje trener Rafał Majtyka.

Proudly made by