Do następnego meczu pozostało

Akademia: podsumowanie rundy Juniora D2

W naszych podsumowaniach rundy w wykonaniu drużyn akademii zaglądamy do najmłodszego zespołu grającego w rozgrywkach ligowych czyli drużyny Juniora D2 trenera Dawida Króla.

 

W kategorii Juniora D2 Chojniczanka ma dwa zespoły. Drużyna trenera Dawida Króla gra w rozgrywkach Ligi Okręgowej grupa Gdańsk V i po rundzie jesiennej jest liderem w swojej lidze. Chojniczanka w 12 meczach zdobyła 33 punkty. Bilans to jedenaście zwycięstw i tylko jedna porażka. Żółto-biało-czerwoni strzelili 71 goli, a stracili 14 bramek.

Od tego sezonu zaczęliśmy grać w piłce dziewięcioosobowej, wiec musieliśmy nauczyć się grać na większej przestrzeni boiska. Uważam, że chłopcy zrobili ogromny postęp jeżeli porównam sobie pierwsze mecze sparingowe do późniejszych meczów w lidze. Moim zdaniem w tej rundzie byliśmy zespołem, który widać, że ma pomysł na grę i dalej będziemy iść w tym kierunku, poprawiając poszczególne elementy. Na pewno jeszcze dużo pracy przed nami, ponieważ wiosną będziemy chcieli udowodnić swoją wartość na boiskach ligowych – podsumowuje rundę w wykonaniu swojej drużyny trener Dawid Król.

Proudly made by