Do następnego meczu pozostało

Akademia: podsumowanie rundy juniorek U-15

Chojniczanka ma także swoją drużynę w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Trampkarzek U-15. Jak w rundzie jesiennej radziły sobie juniorki pod wodzą trenera Tomasza Orłowskiego?

 

– W sezonie 2021/2022 drużyna Juniorek U-15 czyli dziewcząt z rocznika 2007 występowała w rozgrywkach C1 Trampkarek "Pomorska Liga Trampkarek U-15".
Ze względu na fakt, iż posiadamy jedynie 5 zawodniczek z rocznika 2007, do rozgrywek zgłoszonych zostało również kilka zawodniczek z rocznika 2008 i 2009. Tak duże zróżnicowanie wiekowe spowodowało, że naszej drużynie bardzo trudno było rywalizować na równorzędnym poziomie z innymi zespołami
– mówi trener drużyny, Tomasz Orłowski.

W tej kategorii wiekowej, do ligi zgłosiły się tylko 4 zespoły z województwa pomorskiego i z tego powodu mecze rozgrywano w systemie mecz i rewanż w rundzie. W tej rywalizacji naszemu zespołowi udało się zremisować jedno spotkanie wynikiem 3:3, a w pozostałych meczach niestety ulegliśmy naszym rywalkom.Najważniejsze jednak jest to, że drużyna nadal istnieje, trenuje i rozwija się, zarówno jako zespół jak i indywidualnie. Dziewczęta wiedzą, że ciężką pracą mogą osiągnąć sukces, a jednym z nich będzie z pewnością dołączenie do drużyny seniorek Chojniczanki. Cztery z nich regularnie już grają w drużynie seniorek pomimo tego, że mają dopiero 14 lat. Wierzymy, że już niedługo dołączą kolejne – komentuje szkoleniowiec zespołu.


 

Proudly made by