Do następnego meczu pozostało

Brda Rytel klubem partnerskim Chojniczanki

MKS Chojniczanka 1930 S.A. i Brda Rytel podpisały umowę o współpracy. W ramach tej umowy Brda Rytel została klubem partnerskim Chojniczanki.

Celem współpracy z Klubami Partnerskimi jest rozwój w zakresie szkolenia młodych adeptów futbolu oraz budowanie pozytywnych relacji z klubami z naszego regionu. Zawarta umowa określa warunki wzajemnych działań i prowadzenia wspólnych projektów dotyczących drużyn młodzieżowych.

Chojniczanka będzie prowadzić monitoring młodych zawodników Brdy. Umowa między klubami ma ułatwić przepływ najlepszych zawodników do drużyn młodzieżowych Chojniczanki. Nasz klub natomiast będzie m.in. organizował staże trenerskie, warsztaty i specjalne zajęcia szkoleniowe. Młodzi zawodnicy z Rytla wezmą udział w obozach sportowych organizowanych przez nasz klub. Mają także gościć na Mickiewicza 12 przy okazji domowych meczów pierwszej drużyny Chojniczanki.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się nawiązać współpracę z największym klubem w naszym regionie. Jest to dla nas ważny krok w kierunku rozwoju klubu oraz akademii. Wszyscy mamy nadzieję, że to początek wieloletniego i udanego partnerstwa – mówi prezes Brdy Rytel Michał Formella.

– Brda Rytel to dobrze rozwijający się klub i bardzo ciekawy projekt w naszym regionie. Klub z Rytla może być również wzorem dla podobnych miejscowości w zakresie infrastruktury. Cieszymy się, że działacze Brdy obdarzyli nas zaufaniem. Wielu utalentowanych zawodników swoje pierwsze piłkarskie kroki stawia właśnie w mniejszych ośrodkach. Chcemy cały czas stwarzać realną możliwość rozwoju dla najzdolniejszych zawodników nie tylko z miasta Chojnice, ale także z regionu. To także dla nas bardzo ważny projekt pod kątem promocji Chojniczanki w regionie – mówi wiceprezes Chojniczanki, Rafał Zabrocki.

W projekcie bierze już udział Polonia Bydgoszcz, która jest klubem partnerskim Chojniczanki od dwóch lat. Program Klubów Partnerskich zakłada działania i przedsięwzięcia, które będą miały na celu poprawę struktur szkolenia dzieci i młodzieży obu stron. Prowadzone będą również między innymi warsztaty szkoleniowe dla trenerów z tych klubów, staże dla trenerów oraz turnieje dla Klubów Partnerskich. Klub Partnerski otrzymuje również finansową gratyfikację, jeśli zawodnik przekazany Chojniczance rozegra określoną liczbę meczów w pierwszej drużynie.

Zapraszamy piłkarskie kluby zainteresowane nawiązaniem współpracy do kontaktu pod nr tel. 730720497

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by