Do następnego meczu pozostało

Brylowski: Już po biegu eliminacyjnym czułem, że będzie złoto

Złoty medalista Fabian Brylowski – podopieczny sekcji lekkoatletycznej Chojniczanki – podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 we Wrocławiu nie tylko zdobył najcenniejszy z krążków, ale dwukrotnie poprawił rekord Polski.

Pochodzący z Zielonej Huty w gminie Konarzyny osiągnął historyczny wynik podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce. Brylowski najpierw poprawił rekord w biegu eliminacyjnym, aby powtórzyć to podczas finałowego biegu na 200 metrów, poprawiając rekord Polski – który wynosił wówczas 21,53 – o 0,02 sekundy.

Jak przyznaje młody biegacz, od samego początku był nastawiony na złoto.

„Bardzo się cieszę z tego osiągnięcia. Udało mi się przy tym zrobić rekord Polski i poprawić własny rekord życiowy. Byłem nastawiony na złoto. Czas był bardzo zadowalający i byłem prawie pewien, że będzie złoto” – przyznał Brylowski.

Trenerem młodego zawodnika jest Jarosław wróblewski i jak przyznaje jego podopieczny, ich współpraca układa się bardzo dobrze.

„Z trenerem Jarkiem idzie mi bardzo dobrze. Dogadujemy się, wszystko idzie w dobrym kierunku. W kwietniu wylatuję do Hiszpanii na dwutygodniowy obóz i będziemy tam trenować. Mój trening skupia się głównie na blokach przygotowawczych. Są elementy szybkościowe, rozbiegania”.

Lekkoatletyka od zawsze była nazywana królową sportu, a czy nasz medalista ma jakiś pomysł jak przyciągnąć młodzież i zachęcić do jej uprawiania?

„Na pewno trzeba mieć dużo zawziętości i ciężko pracować. Łącząc te dwa elementy, będziemy mieć dobre efekty. Czy da się pogodzić naukę z uprawianiem sportu? Da się pogodzić. Oceny mam w szkole mam dobre i wszystko da się ze sobą połączyć”.

Fabianie, życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej karierze!

Proudly made by