Do następnego meczu pozostało

Chojniczanka współpracuje z grupą skautingową Futbol Kolektyw

Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z grupą skautingową „Futbol Kolektyw”. Wsparcie „Futbol Kolektyw” w obserwacji zawodników ukierunkowane jest szczególnie na młodych zawodników w naszym regionie oraz na terenie województwa pomorskiego.

Futbol Kolektyw to grupa skautingowa, która opracowała własne procesy oraz stworzyła autorskie narzędzia do obserwacji młodych talentów, opierając się o najnowsze trendy ze skautingu w zachodnich klubach piłkarskich. Obecnie w strukturach grupy jest już 20 osób w różnych częściach Polski: głównie Trójmiasto, Warszawa, Kraków i Wrocław.

Z Chojniczanką rozwijamy naszą współpracę od ponad roku, obecnie udało nam się ją przedłużyć i sformalizować umową – za co dziękujemy. Jesteśmy młodą grupą na rynku więc doceniamy zaufanie zarządu i sztabu trenerskiego. Chcemy odpłacić się jak najlepszą pracą, której efektem będą profesjonalne obserwacje skautingowe. Do obecnej chwili dla klubu wykonaliśmy już ponad 200 raportów skautingowych oceniających umiejętności i potencjał łącznie 73 zawodników. Część naszych rekomendacji przydała się w kontekście podjęcia decyzji o zakontraktowaniu zawodników już znanych sztabowi klubu a część z tych rekomendacji dotyczyła zawodników, którzy poszerzyli bazę zawodników klubu z Chojnic – mówi Mateusz Chomiczewski, założyciel grupy Futbol Kolektyw.

Każdy proces zaczyna się od stworzenia wraz z dyrektorem sportowym profilu zawodnika jakiego mamy znaleźć. Następnie nasi liderzy skautów opracowują konkretne wytyczne dla skautów jakimi kierujemy się w obserwacjach. Później tworzymy listę potencjalnych zawodników pasujących, przynajmniej na papierze do naszego profilu a następnie nasi skauci obserwują zawodnika weryfikując umiejętności. Raporty o wybranych zawodnikach trafiają na biurko Pana Dawida Frąckowiaka, który ocenia potencjalnych kandydatów – dodaje Chomiczewski.

Mam nadzieję, że współpraca z grupą „Futbol Kolektyw” będzie ważnym elementem realizacji strategii, w której chcemy przywiązywać dużą wagę do stwarzania szans młodym zawodnikom. Poszerzanie bazy naszej wiedzy na temat m.in. juniorskich zawodników, szczególnie z naszego regionu oraz województwa, pozwoli na minimalizowanie ryzyka „przegapienia” szans sprowadzania do klubu perspektywicznych młodych piłkarzy. Jednym z efektów naszego dotychczasowego współdziałania jest obecność w klubie Jakuba Banacha, który ma już za sobą debiut w pierwszej drużynie seniorów – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by