Do następnego meczu pozostało

Jakub Oleksiewicz powołany do reprezentacji Polski U-15!

Zawodnik Chojniczanki Jakub Oleksiewicz został powołany na zgrupowanie konsultacyjne reprezentacji Polski U-15 przez trenera Rafała Lasockiego. Zgrupowanie z udziałem Kuby odbędzie się w dniach 10-13 maja w Jarocinie.

Jakub Oleksiewicz to zawodnik z rocznika 2006 występujący na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Aktualnie jest wypożyczony z naszego klubu do drużyny UKS Lotos Gdańsk występującej w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Oleksiewicz to wychowanek MKS-u Debrzno. W 2018 roku trafił do Chojniczanki gdzie grał w zespołach rocznika 2006 i 2005. W naszym klubie prowadził go najpierw trener Tomasz Orłowski, a następnie trener Maciej Kuczkowski.

Miałem okazję rozmawiać z tatą Kuby odnośnie transferu do Chojniczanki już wcześniej. Po jakimś czasie tata zawodnika skontaktował się ze mną ponownie i zapytał czy moja propozycja przyjścia do Chojnic jest aktualna. Trenował i grał od razu w starszym zespole, bo w drużynie rocznika 2005. Strzelił dla naszego klubu kilka fajnych bramek. Kuba wszystko zawdzięcza sobie, swojej zawziętości i talentowi. To ofensywny zawodnik z dużymi umiejętnościami i potencjałem. Cieszę się bardzo na informację o powołaniu dla Kuby. Życzę mu jak najlepiej i mam nadzieję, że w przyszłości zagra w pierwszej reprezentacji – komentuje Tomasz Orłowski.

Kuba w moim zespole grał w zeszłym sezonie. Niestety był to niepełny sezon, bo nie udało się go dograć do końca przez pandemię koronawirusa. Jest to zawodnik bardzo ambitny, niezwykle rozwinięty także pod względem motorycznym i przerastający swoich przeciwników. Ma też ogromną łatwość w zdobywaniu goli. Informacja o powołaniu dla Kuby to świetna sprawa. Cały czas śledzę jego losy w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie radzi sobie bardzo dobrze – mówi Maciej Kuczkowski.

Jakubowi gratulujemy! Trzymamy kciuki za kolejne udane występy i życzymy powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by