Do następnego meczu pozostało

Jakub Żywicki z profesjonalnym kontraktem

Wychowanek Chojniczanki, Jakub Żywicki związał się z naszym klubem pierwszym profesjonalnym kontraktem. 18-letni ofensywny pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 31 grudnia 2025 roku.

Jakub Żywicki urodził się 11 sierpnia 2005 roku w Chojnicach. Z naszym klubem jest związany od samego początku swojej piłkarskiej drogi. Treningi w Chlubie Grodu Tura rozpoczął w 2011 roku i przechodził przez kolejne szczeble juniorskich rozgrywek. W sezonie 2019/20 był wypożyczony do UKS Lotos Gdańsk w barwach którego występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15. W poprzednim sezonie został włączony do drużyny rezerw Chojniczanki. W bieżących rozgrywkach jest najskuteczniejszym zawodnikiem drugiego zespołu. Jakub był także wieloletnim stypendystą programu „Piłkarska Przyszłość z Orlenem”.

Podpisanie kontraktu z Kubą jest konsekwentnym realizowaniem naszej strategii. Kolejny młody zawodnik otrzymuje szansę, teraz od niego zależy co z tym zrobi. Obserwując Kubę zauważyliśmy potencjał jaki ma – duży potencjał i chcemy mu pomóc w rozwoju. Jednak w tym przypadku jak i we wszystkich tego typu, nie ma drogi na skróty. Ciężka praca przed nim, a my jesteśmy po to by mu pomóc – komentuje Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Proudly made by