Do następnego meczu pozostało

Junior D1 Chojniczanki zwycięzcą LOTOS Junior Cup!

Zespół Juniora D1 Chojniczanki (rocznik 2009) trenera Daniela Kępy zwyciężył w VIII edycji turnieju LOTOS Junior Cup rozgrywanym na stadionie przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku.

 


LOTOS Junior Cup to turniej dla drużyn z ośrodków, które zostały objęte programem "Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM". Pierwsze takie rozgrywki miały miejsce w 2013 roku. W rozgrywkach LOTOS Junior Cup walczyły drużyny, które trenują w ośrodkach „Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM”. Należą do nich: Białystok, Bytów, Chojnice, Elbląg, Kartuzy, Luzino, Gdańsk-Kokoszki, Gdańsk APLG, Malbork, Nowy Dwór Gdański, Słupsk, Starogard Gdański, Stężyca, Ustka, Czechowice-Dziedzice i Jasło.

Dla Chojniczanki to pierwszy triumf w tym turnieju. Nasz zespół przeszedł przez cały turniej jak burza nie przegrywając żadnego spotkania. W finale czekał już ośrodek z Gdańska (Jaguar Gdańsk). W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, ale w serii rzutów karnych lepsi okazali się reprezentanci "Chluby Grodu Tura wygrywając 4:2.
-Turniej jak co roku stał na wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Dla młodych adeptów piłki nożnej takie zawody to zawsze wielkie przeżycie, tym bardziej jak mogą rywalizować z mocnymi drużynami, dużo grania, emocji a co najważniejsze dobrej zabawy wśród swoich rowniesnikow. Wygrana nie jest najważniejsza, ale tym razem się udało, z czego bardzo się cieszymy. Chociaż nie byliśmy w gronie faworytów to chłopcy swoją ambicją, zaangażowaniem i chęcią pokazania się udowodnili, że mniejsze ośrodki szkoleniowe również mogą osiągać sukcesy – komentuje trener Juniora D1 Chojniczanki, Daniel Kępa.

Wyniki:
FAZA GRUPOWA:
Chojnice – Czechowice-Dziedzice 3:0, Chojnice – Starogard Gdański 3:1, Chojnice – Jasło 3:0.
ĆWIERĆFINAŁ: Chojnice – Malbork 2:0
PÓŁFINAŁ: Chojnice – Elbląg 2:0
FINAŁ: Chojnice – Gdańsk 0:0 (4:2 rz.k.)

Nasz zespół wystąpił w składzie: Nikodem Miszewski, Fabian Beker, Maksymilian Hatta, Szymon Brzeziński, Marcel Dobek, Parys Lubiński, Michał Partyka, Bartosz Rzepiński, Nicodem Dahlke, Maksymilian Czyżykowski, Igor Marcinkiewicz, Marcel Jasiński. Trener: Daniel Kępa. Gratulacje i wielkie brawa dla całego zespołu oraz trenera! 

FOTORELACJA

Proudly made by