Do następnego meczu pozostało

Kolejni zawodnicy z akademii na treningu pierwszego zespołu

Sztab szkoleniowy pierwszego zespołu Chojniczanki zaprosił na trening kolejną grupę zawodników z klubowej akademii. Pięciu podopiecznych Akademii Chojniczanki wzięło udział we wtorkowych zajęciach z pierwszą drużyną.

 

Są to:
– środkowy obrońca Szymon Kornatowski (2004) grający w zespole Juniora A1;
– lewy obrońca Karol Kowalik (2005) grający w zespole Juniora A1;
– środkowy obrońca Krystian Ryfa (2002) grający w zespole rezerw;
– środkowy pomocnik Tomasz Pupka-Lipiński (2003) grający w zespole Juniora A1;
– środkowy pomocnik Jakub Koniuszy (2003) grający w zespole Juniora A1

Przypomnijmy, że udział w treningu tych zawodników ma na celu wyłonienie grupy graczy z Akademii Piłkarskiej Chojniczanki, która będzie miała możliwosć przygotowywania się z pierwszym zespołem od początku okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. W ubiegłym tygodniu z pierwszym zespołem trenowała inna piątka – Szymon Galikowski, Czesław Raburski, Kacper Sztuka, Jędrzej Osowski i Fabian Gawroński. W przyszłym tygodniu planowany jest jeszcze jeden taki trening.

Dzięki tym treningom, sztab ma ostateczną możliwość oceny zawodników z akademii na tle pierwszego zespołu. Natomiast dla tych chłopców to nagroda, za to jak byli dysponowani w ostatnich tygodniach. Jest to także taki impuls dla pozostałych zawodników, że warto być cierpliwym i zawsze dawać z siebie wszystko. Cały czas trwa indywidualny program szkolenia "Talent M12" dla utalentowanych wychowanków "Chluby Grodu Tura" i bacznie monitorujemy postępy graczy z drużyn akademii – mówi asystent trenera pierwszego zespołu, Tomasz Pozorski.

Proudly made by