Do następnego meczu pozostało

Maksymilian Nita z profesjonalnym kontraktem

Rozszerza się grono wychowanków Akademii Chojniczanki z profesjonalnymi umowami. Miło nam poinformować, że Maksymilian Nita podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z naszym klubem. Umowa zawodnika będzie obowiązywać do 31 grudnia 2024 roku.

 

Maksymilian Nita urodził się 21 grudnia 2006 roku i od najmłodszych lat jest związany z Chojniczanką. Treningi w Chlubie Grodu Tura rozpoczął już w 2012 roku. Pierwszy trenerem Maksa był Paweł Wieczorek. W kolejnych latach pracował także z Maciejem Kuczkowskim, Michałem Formellą i Arturem Frysiem. Zimą bieżącego roku został włączony przez trenera Piotra Kieruzela do drużyny IV-ligowych rezerw Chojniczanki, wcześniej występując w zespole Juniora B1. Nita regularnie grał w zimowych sparingach drugiej drużyny i w rundzie wiosennej zadebiutował na IV-ligowych boiskach, pojawiając się na placu gry w meczu Chojniczanki II z Gryfem Słupsk. Oznacza to, że w seniorskiej piłce zadebiutował w wieku 15 lat. Nominalną pozycją Maksymiliana jest środek pomocy.

Maksymilian jest najmłodszym zawodnikiem naszych czwartoligowych rezerw. Swoim zaangażowaniem, sumiennością, a przede wszystkim talentem przekonał nas do tego, aby nagrodzić go kontraktem. Wiążemy z tym zawodnikiem duże nadzieje i wierzę, że to co się dzisiaj wydarzyło, będzie dla Maksa "kopem" do dalszego rozwoju, który zaowocuje debiutem przy M12 w pierwszym zespole Chojniczanki – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

                       

Maksymilianowi gratulujemy i życzymy powodzenia!

Proudly made by