Do następnego meczu pozostało

Marcin Kurs z nowym kontraktem

20-letni Marcin Kurs podpisał nowy kontrakt z Chojniczanką. Wychowanek naszego klubu związał się umową obowiązującą do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o rok. Kurs został także włączony do pierwszego zespołu. W żółto-biało-czerwonych barwach zagra z numerem 22. 

Marcin Kurs urodził się 6 kwietnia 2000 roku w Chojnicach. Treningi w Chojniczance rozpoczął w wieku 9 lat u trenera Krzysztofa Wilka. Kurs przechodził przez kolejne szczeble młodzieżowej drabinki w naszym klubie i w sezonie 2017/18 został włączony do drugiej drużyny prowadzonej wówczas przez Leszka Szanka. Sezon 2019/20 spędził na wypożyczeniu w III-ligowej Gwardii Koszalin. W rundzie jesiennej był wypożyczony do innego trzecioligowca – Concordii Elbląg, gdzie zagrał w 16 ligowych meczach. Od początku tegorocznych przygotowań pracuje z pierwszym zespołem Chojniczanki. Dotychczas zagrał we wszystkich trzech zimowych sparingach „Chluby Grodu Tura”. Nominalną pozycją Marcina jest prawa obrona, ale może także zagrać na lewym boku defensywy lub na skrzydłach.

Zdecydowaliśmy się na skrócenie wypożyczenia Marcina i podpisanie kontraktu ze względu na to, że jest to nasz wychowanek, który zebrał w ostatnim czasie wiele minut i doświadczenia na boiskach III ligi. Teraz dostaje szansę zaistnienia w kadrze drugoligowej Chojniczanki. Wszystko w nogach Marcina czy tę szanse wykorzysta – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Marcin, powodzenia!

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Proudly made by