Do następnego meczu pozostało

Mateusz Kołtonowski z profesjonalną umową

Miło nam poinformować, że kolejny wychowanek Chojniczanki podpisał swoją pierwszą profesjonalną umowę z naszym klubem. Mateusz Kołtonowski związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

 

Mateusz Kołtonowski (rocznik 2001) jest związany z Chojniczanką od najmłodszych lat. Na pierwszy trening w naszym klubie zjawił się już w 2007 roku. Jego pierwszym trenerem był Krzysztof Wilk. W następnych latach pracował także z Leszkiem Szankiem, Mirosławem Czuryło, Tomaszem Pozorskim i Piotrem Ciołkowskim. U trenera Tomasza Pozorskiego był podstawowym zawodnikiem drugiej drużyny, która uzyskała awans do IV Ligi. Aktualnie gra pod skrzydłami trenera Piotra Kieruzela. Popularny "Kołton" jest czołową postacią rezerw Chojniczanki i w ostatnim meczu z Gryfem Słupsk wystąpił jako kapitan.

Mateusz to wychowanek klubu i przysłowiowy "żołnierz" Chojniczanki, który swoją sumiennością i zaangażowaniem zasłużył na to, żeby otrzymać od nas nagrodę. Dlatego też zdecydowaliśmy się podpisać kontrakt i tym samym dać sygnał, że chcemy, aby jak najdłużej reprezentował barwy naszego klubu, pomagając naszym rezerwom w IV lidze – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Mateusz, gratulacje! Trzymamy kciuki za dalszy rozwój i liczymy na kolejne udane występy w żółto-biało-czerwonych barwach. Powodzenia!

Proudly made by