Do następnego meczu pozostało

Międzyszkolny Turniej ?Dumni z Natury?

Dzisiaj w ramach projektu „Dumni z Natury” został rozegrany Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej. Młodzi sportowcy zmagali się w dwóch kategoriach, w których łącznie wystąpiło 5 szkół:

– kategoria: klasy I:

               – Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach,

               – Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach,

               – Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach,

               – Szkoła Podstawowa w Ostrowitem,

– kategoria: klasy II-III:

               – Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach,

               – Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach,

               – Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach,

               – Szkoła Podstawowa w Ostrowitem,

               – Szkoła Podstawowa w Swornychgaciach.

W turnieju nie liczyły się wyniki, a przede wszystkim propagowanie wśród najmłodszych aktywnego i ekologicznego trybu życia, co idealnie wpisuje się w ramy projektu „Dumni z Natury”.

Na dzieci czekały nie tylko emocje związane z rozgrywkami, ale też ciekawe, edukacyjne doświadczenia, o które zadbali Patroni projektu „Dumni z Natury”.

W namiocie Nadleśnictwa Czersk na dzieci czekały zagadki: rozpoznawanie tropów, gatunków drzew, ptaków, liści, zwierząt, quiz leśny, puzzle z brzozy, memory leśne, rozpoznawanie szyszek oraz kodowanie ptaków leśnych. Posłuchać mogli odgłosów płatków lub opowieści o codziennej pracy leśnika. Pracownicy Nadleśnictwa zaprezentowali również strój leśniczego, a dzieciom rozdali rozmaite gadżety.

Zaborski PK przygotował grę memory, zimorodkowe puzzle, przyrodnicze koło fortuny, rebusy oraz gadżety.

Przy stanowisku Ekolajfstal oraz Kiki Pracownia Artystyczna uczestnicy turnieju posłuchać mogli wykładu o ekologii, rozwiązać quiz i wspólnie z paniami posadzić sadzonki szczypiorku. Tuż obok czekał na dzieci test języka kaszubskiego przygotowany przez Fundację Kaszuby.

Serdecznie dziękujemy: Burmistrzowi Miasta Chojnice Arseniuszowi Finsterowi, Staroście Markowi Szczepańskiemu, Wójtowi Zbigniewowi Szczepańskiemu, Nadleśnictwu Czersk, Zaborskiemu Parku Krajobrazowemu, Fundacji Kaszuby, Ekolajfstal oraz Pracowni Artystycznej „Kiki” za pomoc i organizację atrakcji dla uczestników turnieju.

Dziękujemy również sponsorom klubu – Izmir, Hurtownia warzyw i owoców Piotrex oraz Selenka za przygotowanie posiłku, owoców i wody dla dzieci. Dziękujemy firmie Standruk za pomoc w przygotowaniu medali.  

Poniżej obszerna fotorelacja z dzisiejszych zmagań młodych sportowców.

Projekt „Dumni z Natury” wspierany jest przez Energa SA Grupa ORLEN w ramach realizacji Strategii CSR Grupy Energa.

Proudly made by