Do następnego meczu pozostało

Młodzież Chojniczanki rozpocznie przygotowania z pierwszym zespołem

Sześciu zawodników rezerw Chojniczanki zostanie włączonych do pierwszego zespołu z którym to także od 1 lipca rozpoczną przygotowania do sezonu 2021/22.

Są to: środkowy pomocnik Kacper Madej (rocznik 2004), skrzydłowy Czesław Raburski (rocznik 2003), występujący zarówno jako boczny lub środkowy pomocnik Mateusz Remiszka (rocznik 2002), środkowy pomocnik Szymon Galikowski (rocznik 2002), środkowy pomocnik Michał Marszałkiewicz (rocznik 2003) i środkowy obrońca Bartłomiej Gajda (rocznik 1999).

– Wbrew temu co często zarzuca nam opinia publiczna, stale obserwujemy poczynania naszej drugiej drużyny oraz zespołów akademii i monitorujemy rozwój naszych wychowanków. Trener Tomasz Kafarski od momentu, gdy rozpoczął pracę w Chojnicach regularnie był na meczach drugiego zespołu. Po dokładnej analizie ze sztabem szkoleniowym, zdecydowaliśmy się zaprosić na treningi do pierwszego zespołu sześciu zawodników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonali w ostatnim czasie. Udany sezon w IV Lidze jako beniaminek nie jest dziełem przypadku. Bardzo zależy nam na tym, żeby wychowankowie klubu również stanowili o sile pierwszego zespołu. Teraz wszystko w nogach i głowach tych zawodników – komentuje dyrektor sportowy Dawid Frąckowiak.

Przeniesienie tych zawodników do pierwszego zespołu od samego początku przygotowań stanowi owoc mojej współpracy z nimi na przestrzeni dwóch sezonów. Jest to dla tych zawodników ogromne wyróżnienie i nagroda, za to, jak byli dysponowani w ostatnich tygodniach oraz za ich systematyczną pracę na przestrzeni kilkunastu miesięcy – mówi Tomasz Pozorski, asystent trenera pierwszego zespołu, który prowadził rezerwy Chojniczanki przez ostatnie dwa sezony.

Przygotowania z pierwszym zespołem rozpoczną także inni wychowankowie Chojniczanki, którzy funkcjonują już od pewnego czasu w drużynie czyli Kacper Kasperowicz i Marcin Kurs.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

 

Proudly made by