Do następnego meczu pozostało

Modrak z nową nawierzchnią oddany do użytku

W piątek 4 marca nastąpił odbiór boiska Modrak przy ulicy Bałtyckiej. Jest to główne boisko na którym swoje treningi odbywa większość grup Akademii Chojniczanki i tam też rozgrywane są wszystkie mecze ligowe nasze młodzieżowych zespołów.

 

W ostatnich tygodniach, boisko było nieczynne z powodu modernizacji, która obejmowała m.in:
– wymianę nawierzchni na zgodną z najnowszymi standardami FIFA Quality PRO.
Certyfikat FIFA Quality PRO jest najwyższym certyfikatem wydawanym przez FIFA dla pełnowymiarowych boisk z traw syntetycznych. Każde boisko aspirujące do uzyskania certyfikatu FIFA musi zostać przebadane pod kątem wielu rygorystycznych parametrów, które pozwalają na określenie jakości użytkowych i technicznych boiska. Również materiały użyte do budowy boiska, podlegają badaniom laboratoryjnym celem weryfikacji parametrów;
– korektę sztucznego oświetlenia boiska;
– wymianę bramek stacjonarnych wraz z odciągami i siatkami na bramki tego samego rodzaju posiadającymi odpowiednie certyfikaty i dopuszczone przez PZPN;
– zabezpieczenie krawężników gumowymi nakładkami;
– montaż wiaty ze stojakami rowerowymi.

Inwestycja w infrastrukturę sportową to bardzo istotna kwestia. Nie tylko patrząc z perspektywy Klubu i mając na względzie jego prawidłowe funkcjonowanie, ale również patrząc z perspektywy samorządów, które powinny mieć na względzie promowanie zdrowego stylu życia, zapewnienie odpowiednich warunków edukacji sportowej dzieci i młodzieży, a także docenić wartość wychowania najmłodszej części społeczności poprzez sport i wartości z niego płynące – mówi wiceprezes Chojniczanki, Rafał Zabrocki.

Inauguracja nastąpi już w ten weekend. W niedzielę 6 marca o godzinie 14:00, drużyna Juniora A1 Chojniczanki zagra na Modraku mecz Ligi Makroregionalnej U-19 z Błękitnymi Stargard. Zapraszamy wszystkich chętnych kibiców, do wspierania naszej drużyny w rozgrywkach międzywojewódzkich.

Proudly made by